ÇATI TAMİRATI

ÇATI TAMİRATI

ÇATI TAMİRATI

Çatı tamiratı çatının yıpranmış veya hasar görmüş her santimetrekaresinin elden geçirilmesi demektir. Çatı tamiratı işine başlanacaksa sorunlu her noktanın gözden geçirilmesi, belirlenmesi ve tamir edilmesi gerekir. Çünkü çatı tüm kısımları ile bir bütündür. Bir bölümünde tamiratın yapılıp diğer kısmın ihmal edilmesi halinde hiçbir zaman istenen sonuç elde edilemeyecek ve çatınızın sorunu farklı şekillerde devam edecektir.

Çatı tamiratı denilince çatı örtüsü ( kiremit, shingle, saç veya başka malzeme), çatı örtüsü altı yalıtım malzemesi, çatı iskeleti, bacalar, baca dipleri, su dereleri, saçaklar, su olukları, çatı pencereleri, çatı bacaları gibi her noktanın tamiri anlaşılmalıdır. Çatıların belli periyotlarla onarımının yapılması halinde ciddi sorunlar yaşanmaz. Çatı tamiratı işinde sadece sorunlu bölgelerin elden geçirilmesi ve onarılması yeterlidir. Daha kapsamlı bir çalışma gereken hallerde daha geniş bir proje ile çalışma yapılmalıdır. Tamir ile dahi düzelemeyecek kısımların tamamen yenilenmesi en doğrusu olacaktır.

Kiremit çatılarda kiremitlerin hasar görenlerinin belirlenerek ayrılması ve yerlerine yenilerinin konulacağı şekilde aktarma işinin yapılması ile başlanır. Kiremitler kaldırıldıktan sonra çatı örtüsünün de değiştirilmesi gerekebilir. Çatı örtüsü kiremitlerin altında bulunan ve çatı zeminine su ve toz girişini engelleyen yalıtım malzemesidir. Birkaç yılda bir değiştirilmesi gereken bu malzeme çatının en önemli kısımlarından kabul edilir.

Kiremit altı örtüsünün ve yıpranan merteklerin değiştirilmesinden sonra aktarılan kiremitler yeniden dizilir. Daha sonra bacalar ve baca dipleri tamir edilir. Baca diplerinin izolasyonu sağlanır. Tıkanan veya hasar gören su deresi ve oluklar varsa bunların temizlenmesi ve tamiri gerçekleştirilir. Bu kısımlarda izolasyon yapılması gereken yerlerin yalıtımı sağlanır.

Çatı zeminindeki ısı ve su yalıtımı katmanının işlevsiz hale gelmiş olması durumunda bu kısım da uygun malzeme ile yenilenerek çatı tamiri işi bitirilmiş olur.

Firmamız uzun yıllardır çatı sektöründe faaliyet gösteren ve sektörün öncü isimlerindendir. Bugüne kadar yaptığımız tüm işlerimiz ile sürekli müşteri portföyümüzü genişleterek faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Çatı tamiratı yanında çatı ile ilgili her konuda, tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek hizmet vermekteyiz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım