KADIKÖY ÇATI AKTARMA

KADIKÖY ÇATI AKTARMA

KADIKÖY ÇATI AKTARMA

           Kadıköy çatı aktarma işlerinde sürekli çalışabileceğiniz, iyi bir çatı ustasına her zaman ihtiyacınız olacaktır. Çünkü birkaç yılda bir aktarılması gereken çatılarda sürekli aynı usta ile çalışmak hem daha ekonomiktir hem de yaşanacak sorunlarda karşınızda sorumluluk  alacak birini bulursunuz.

Ülkemizdeki çatı örtülerinin büyük kısmı hala geleneksel bir yöntem olan kiremit malzeme ile inşa edilir. Kiremit malzeme yalıtkan, ekonomik, kolay uygulanır ve hafif olması sebebiyle en fazla tercih edilen çatı kaplama malzemesidir. Ancak bu avantajları yanında şiddetli yağış ve fırtınalarda kiremitlerin zarar görmesi ve kayması sebebiyle, birkaç yılda bir elden geçirilmesi, kırılan veya kayan kiremitlerin değiştirilerek düzeltilmesi gerekir. Çatıların birkaç yılda bir aktarılmaması halinde çatı örtüsü altına yağmur, kar suları sızacak ve soğuk hava girecektir. Bu da binada su sızıntılarına ve ısı kayıplarına yol açar. Ayrıca yazın sıcak havalarda binaları güneşin zararlı etkilerinden ve ısısından koruyan kiremit örtünün yıpranması, evlerin çok ısınmasına sebep olacaktır. Bu sebeple kiremit çatılı binalarda en geç 2 yılda bir çatı aktarma yapılması şarttır. Kışın çok zor ve yağışlı geçtiği yıllarda ise her yıl aktarma yapılması daha uygundur.

           Kadıköy çatı aktarma işleriniz için firmamızın ustaları en kısa zamanda, en kaliteli hizmeti vermek için çalışır. Aktarılacak çatınızdan belli bir sistematikle kiremitler toplanır, içlerinden bozulan ve kırılanlar ayrılır. Bunların yerine konulacak yenileri tedarik edilir. Toplanan kiremitlerin altındaki çatı yalıtım örtüsü yenisi ile değiştirilir. Eğer çatı iskeletini oluşturan merteklerde hasar varsa bunların da tamir edilmesi, aşırı deforme olanların ise yenilenmesi gerekir. Daha sonra belli bir noktadan yeni kiremitlerin döşenmesine başlanır. Bu işin özenle yapılması ve döşenen kiremitlerin üzerinde bir daha dolaşmayı gerektirmeyecek şekilde ayarlanması önemlidir. Son olarak köşe kiremitleri betonla sabitlenir. Baca diplerinin yeni kiremit örtü ile birleştirilmesi ve yalıtımının yapılmasından sonra çatı aktarma işlemi bitirilmiş olur.

Kadıköy çatı aktarma hizmetlerimizle bölge halkının yıllardır hizmetindeyiz. Uzun yıllar çalışabileceğiniz ve ihtiyacınız olan her an ulaşabileceğiniz bir  çatı firması arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

 

KADIKÖY’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım