ÇATI AKTARMA FİYATLARI

çatı aktarma fiyatları, çatı aktarma ne kadar, çatı aktarma teklifi, çatı aktarma ücreti, çatı aktarma, çatı aktarma işi

çatı aktarma fiyatları, çatı aktarma ne kadar, çatı aktarma teklifi, çatı aktarma ücreti, çatı aktarma, çatı aktarma işi

Çatı aktarma fiyatları bölgeye, çatının büyüklüğüne ve işin kapsamına göre farklılık gösterir. Diğer yandan çatınızın deformasyon durumu da fiyatı belirlemede etkilidir.

Çatı aktarma genellikle kiremit çatılarda yapılan bir uygulamadır. Kiremit çatılar ülkemizde en çok tercih edilen ve her on binadan en az sekizinde görülen çatı örtüsü çeşididir. Uygulama kolaylığı ve yalıtım özelliği sebebiyle kiremit örtü çatılar için vazgeçilmezlerdendir. Ancak kiremitlerin çok artı özellikleri yanında çabuk kırılması ve rüzgara karşı daha dayanıksız olması, kiremit çatıların düzenli olarak elden geçirilmesi ve aktarılmasını gerektirir.

Çatı aktarma işlemi yapılırken öncelikle çatı iskeletinin kontrol edilmesi gereklidir. Çünkü kiremit çatılarda genellikle ahşap iskelet kullanılır. Ahşap ta tabiatı gereği zaman içinde yıpranır ve mukavemeti azalır. Bu yüzden çatı aktarma işinde çatı iskeletinin durumu kontrol edilerek işe başlanması en doğrusudur. Yıpranan veya çökme tehlikesi bulunan merteklerin değiştirilmesi gerekir. Bu yapıldıktan sonra kiremit örtüdeki kırılan veya kayan kiremitlerin tespit edilmesi işine geçilir. Ancak kiremit çatılarda kiremitler birbirinin üstüne gelecek şekilde dizildikleri için kırılan kısımlar altta kalabilir. Bu yüzden tüm kiremit örtünün tek tek toplanarak kırık ve hasarlı olanların ayrılması gerekir. Daha sonra kiremit altı örtüsü değiştirilir. Son olarak kiremitler belli bir mantıkla ve düzenle yeniden yerine dizilir. Kırılan kiremitlerin yerine yenisi konularak tüm çatının yeniden döşemesi yapılır.

Çatı aktarmasında yeniden döşenen kısımların üstüne basılmaması gerektiğinden bir sıra dahilinde uygulamanın yapılması önemlidir. Döşeme işinden sonra köşe bentlerin birleştirilmesi ve harçla yapıştırılması gerçekleştirilir. Baca diplerinin de kiremit örtü ile bütünleştirilmesi ve su sızmasını engelleyecek şekilde yalıtım uygulaması yapılması şarttır.

             Çatı aktarma bizim işimiz. Çatı aktarma fiyatları konusunda bilgi almak için çatınızın büyüklüğü ve deformasyon durumunu not alarak bize ulaşabilirsiniz. Ancak dilerseniz biz de yerinde keşif yaparak size bir fiyat çıkarabiliriz. Çatı aktarma fiyatları hakkında yukarıda izah etmeye çalıştığımız aktarma uygulamasının detayları dikkate alındığında tek bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Ancak en ekonomik hizmeti firmamızdan alabileceğiniz konusunda size garanti veriyoruz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım