Tavan su izolasyonu, katlar arası su tesisatından veya katından kaynaklanan sebeplerle tavanlarda görülen su sızıntılarını engellemek veya ortadan kaldırmak için uygulanan bir yalıtım tekniğidir. Eğer sorun çatıdan kaynaklanıyorsa yapılması gereken ilk iş çatınıza su yalıtımının yapılması olacaktır.

Bazı binalarda katlar arası betondan kalorifer veya su boruları geçirilir. Su basıncı veya sıcak- soğuk su etkileri sebebiyle borularda su sızıntıları görülmesi mümkündür. Böyle bir durumda mümkünse zeminin kırılarak tesisatın yeniden yapılması önerilmektedir. Ancak yenilenen sorunlar veya başka sebeplerle su sızıntısı görülen tavanlar için kalan tek çare tavan su izolasyonu olacaktır.

Tavan su izolasyonu, evlerin tavanlarında sudan kaynaklı rutubetin, küfün ve suyun sağlığa zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için çeşitli malzemelerle gerçekleştirilen bir uygulamadır. Piyasada bu amaçla üretilen çok sayıda ürün bulunur. Sorunun büyüklüğü ve niteliğine göre seçilecek malzeme ile yalıtım uygulanması halinde kalıcı çözüm alınması mümkündür.

Ancak tavanlarda görülen su sızıntıları çok büyük oranda çatıdaki yalıtım eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Üzeri örtülü veya teras şeklindeki çatılarda gerekli yalıtım uygulamalarının yapılmamış veya deformasyona uğraması sebebiyle evlerin tavanlarında su sızıntısı yaşanır. Bu sorun tavana uygulanacak yalıtım ile çözülebilir. Ancak uzun vadede çatının da gerekli yalıtım işlemleri ile korumaya alınması gerekmektedir.

Yani tavanlarınızda görülen su sızıntılarının temelde iki sebebi olabilir. Ya betondan geçen boruların su kaçağı yapmıştır yada en üst katta iseniz yalıtım uygulanmamış bir çatınız vardır. Her iki durumda da öncelikle sorunun ana sebebinin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Daha sonra tavandaki kötü görüntüyü yok etmek ve olası yeni su sızmalarını engellemek için tavan içine çeşitli malzemelerle yalıtım uygulanıp, üzeri boyanarak tam olarak korumaya alınabilir.

Tavan su izolasyonu konusunda, binalarda her türlü yalıtım konusunda da profesyonel hizmetler veren firmamızdan bilgi ve fikir alabilirsiniz. İnşaat uygulamaları profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken hassas işlerdir. Bu yüzden yalıtım konusunda işinin ehli birine işinizi emanet etmek can sıkıcı sonuçlardan ve işe yaramaz uygulamalardan sizi koruyacaktır. Ücretsiz keşif hizmetimiz ve kaliteli uygulamalarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım