Çatı Tamiri Nedir?

Çatı Tamiri Nedir?

Çatı Tamiri Nedir?

Çatı tamiri nedir sorusuna net bir cevap almak isteyenler bu yazıyı okuyarak, bilgi alabilirler. Çatı, yapıların üst kısımlarında komple veya kısmi olarak kapatılmaya yarayan, yapıları su, hava koşulları, nem ve rüzgar gibi sert olan dış etkilerden koruma amaçlı iç içe geçen, su geçirmez malzemelerden üretilen her çeşit yapıya çatı denmektedir.

Çatı tamiri nedir olarak bakacak olursak, mevcut olarak yer alan çatı örtüsünün deforme olan yerlerini su veya ısı sorunlarından kurtarabilmek için yapılabilecek her türlü çatı işlerine çatı tamiri demekteyiz. Çatı tamirini yaptıracaksanız eğer ilk olarak doğru tespit ve doğru keşfin yapılması gerekir. Çatı tamirinde kullanılacak olan doğru çatı malzemeleri seçilmesi gerekir.

Garantili olan ürünlerin olması şarttır. Çatı tamir işinde kullanılabilecek çatı kapamaları içinde standartları olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Merdiven altı diye tabir edilen kalitesiz olan çatı malzemelerinden uzak durulması gerekir.

Çatı izolasyonu ve çatı tamirinin tam olarak eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir. Kaliteli ve standartlarına sahip olan çatı malzemelerinin kombine kullanımı ile alakalı doğru çatı yalıtımı ve izolasyonu sağlanır. Çatı şiltesi de mutlaka çatı tamiri veya çatı onarımında yapılabilecek olan satıhlara göre uygulanmalıdırlar.

Çatı şiltesi kullanılırsa eğer çatıda yüksek oranda ses ve ısı yalıtımı sağlanır. Çatınızda, şilte kullanırsa eğer bunun dışında yangın güvenliği olarak da önlem alınmış olur. A sınıfı olan çatı şilteleriyse yanmama özelliğine sahip olmaktadır. Çatınızdaki ısı izolasyonunu uygularsanız eğer çatınızda %35 oranda yakıt tasarrufu da sağlamış olursunuz. Çatı izolasyonunun dışında, dış cephe de mantolama kadar önemli bir element olmaktadır.

Çatı tamiri nedir tam bir cevap olunmasa da çeşitli olması ile geniş bir iş alanına sahip olmaktadır. Çatı işlerini yalnızca çatı yaptırmak ya da çatı aktarmak olarak görmemeniz gerekir. Yalıtımı, saçak ve su oluklarının yapılması, baca uygulaması, çatı pencereleri, çatı örtüsünün değişimi, çatı iskeleti tamiri gibi birçok sayıda farklı uygulamaların yapıldığı işler, çatı altında toplanmaktadır. Çatı işlerinde ilk olarak kendi alanında usta bulmanız gerekir. Bunun için bizi aramanız yeterli olacaktır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım