Havuz firmaları, bazen büyük bir inşaat şirketinin içinde bir alan olarak çalışan birimlerden farklıdır. Son yıllarda sayısı hızla artan ve inşaat konusunda faaliyet gösteren şirketler, bünyelerinde çatı, havuz, peyzaj, yalıtım gibi inşaat uygulamaları için ayrı bir birim ve ekip oluşturarak hizmet vermektedir. Ancak gerçek havuz firmaları, sadece havuz inşası, bakım ve servis hizmetleri verenlerdir. Çünkü havuz inşası, bina ve diğer inşaat işlerinden ayrı ele alınması gereken bir konudur. Genel anlamda inşaat işlerinin içinde yer almakla birlikte, kendine özel mühendislik kuralları, malzemeleri, uygulamaları olan havuz inşası; çalışma alanı olarak ta inşaat işlerinden farklıdır.

Havuz firmaları, sadece havuz konusunda faaliyet gösteren işletmelerdir. Ancak her sektörde olduğu gibi havuz konusunda da yeterli ekipmana ve deneyimli personele sahip olmadığı halde bu işi yapan firmalar vardır. Havuz yapımı, birkaç inşaat ustasının bir araya gelerek havuz işi yapalım demesiyle yapılacak kadar kolay değildir. Profesyonel hizmet veren havuz firmaları, mutlaka inşaat mühendisleri ile çalışır. Büyük ebatlardaki havuzlarda zemin etütleri için teknisyen ve mühendislerin keşif yapması gerekir. İnşaat projesinin yüksek miktarda su basıncına uygun şekilde hazırlanması, yalıtımın sağlanması, elektrik ve su tesisatının kurulması, hidrodinamik dengelerin hesabı gibi hususlar inşattan anlayan herhangi birinin yapması mümkün olmayan işlerdir. Bu yüzden havuz yapımı işi; mühendis ve teknisyen istihdam eden, deneyimli ustaları bulunan, ekipmanı kendine ait, hafriyat ve nakliye için taşeron firmalar yerine kendi ekibi makineleri ile çalışan havuz firmaları tarafından yapılmak zorundadır. Aksi takdirde insan sağlığı ve can güvenliği için çok ciddi risklerin ortaya çıkması kaçınılmazdır.

Uzun yıllardır havuz inşası sektöründe faaliyet gösteren firmamızda deneyimli usta ekibi, inşaat mühendisi, inşaat ve elektrik teknisyeni, motor ustası, su tesisatçısı, gerekli her türlü ekipman, kendimize ait iş makineleri ile hizmet vermekteyiz. Kaliteli ve garantili ürün kullanımı ile güvenli ve dayanıklı üretimlere imza atıyoruz. Havuzunuz için harcadığınız paranın boşa gitmemesi, uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz, konforlu havuzlar için bizimle irtibata geçerek bilgi alabilir, ücretsiz keşif ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım