KADIKÖY ÇATI TAMİRİ

KADIKÖY ÇATI TAMİRİ

KADIKÖY ÇATI TAMİRİ

             Çatı, binaların en üstünde yer alan ve çevrenin her türlü olumsuz etkisine karşı binaya üstten koruma sağlayan yapı elemanlarıdır. Çatısı olmayan veya artık işlevini yerine getirmeyen binaların su sızıntısı, enerji kaybı, güneşin zararlı etkileri, rüzgarın yarattığı sorunlar gibi pek çok sebeple bina sakinleri için hayatı çekilmez hale getirdiği bilinir. Diğer yandan çatısı olmayan veya kötü bir çatısı olan binaların diğer binalardan daha kısa zamanda yıprandığı ve değerinin düştüğü de açıktır.

Çatı sadece iskelet üzerine kurulan, kiremit veya benzeri bir malzeme ile üstü örtülen alandan ibaret değildir. Çoğu binada çatı ile zemin arasındaki kısım işlevsel hale getirilmekte ve bina sakinlerinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Su depoları, güneş enerjisi panelleri, uydu antenleri, asansör motorları gibi çok farklı ihtiyaçlar çatılar sayesinde evlerin dışına taşınmakta ve yaşam alanlarını genişletmektedir. Ayrıca depo yada kiler olarak ta kullanılabilen çatı arası, bina sakinleri için ayrı bir oda gibi işlev görür. Kimi çatılar üzeri kapatılmadan teras çatı olarak kullanılmakta ve bina sakinleri için konfor alanı yaratmaktadır.

Ancak hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, binaların tüm kısımları gibi çatılar da düzenli bakım ve onarım gerektirir. İhmal edilen her şeyde olduğu gibi çatıların da ihmali büyüyerek çoğalan sorunlar çıkararak, bir süre sonra ciddi masraflara sebep olmaktadır. Hatta yıkılarak yeniden yapılmayı gerektirecek kadar önemli uygulamalara ihtiyaç duyulabilir.

Çatı tamiri, detaylı ve özenli yapılması gereken bir iştir. Çatının her alanı dikkatle incelenmeli ve elden geçirilmelidir. Eskiyen kısımlar yenileri ile değiştirilmeli, tamir ile giderilebilecek sorunlar ustalıkla ele alınmalıdır. Tek bir noktanın ihmali başka kısımlara da sirayet edecek ve ileride daha büyük problemlere yol açacaktır.

Kadıköy çatı tamiri ihtiyaçlarınız için iyi bir firma ve usta bir kadro arayışınız varsa en doğru adrestesiniz. Bölgenin en eski çatı tamiri firması olarak her türlü çatı hizmeti konusunda tecrübeli ekibimiz ve tavizsiz iş ahlakımız ile hizmetinizdeyiz. Çatı konusunda gönül rahatlığı ile güvenebileceğiniz ve uzun yıllar birlikte çalışabileceğiniz bir yol arkadaşı arıyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım