Çatı Temizliği Nasıl Yapılır?

Çatı Temizliği Nasıl Yapılır?

Çatı Temizliği Nasıl Yapılır?

Bina sahipleri sıklıkla çatı temizliği nasıl yapılır sorusu sormaktadır. Satı ömürlerinin ortalama olarak on yıl olduğu kabul edilmektedir ancak bu süre, bakım ve tamiratlarının düzenli olarak yapılması durumunda artmaktadır. Firmamız, çatı temizliğini profesyonel olarak yapmakta ve böylece çatı ömürlerinin daha da artmasını sağlamaktadır. Hava şartları, binalarda en fazla çatıları etkilemektedir. Çatıların önemli bir kısmının kullanım dışı olduğu düşünülürse de temizliği ihmal edilen çatıların kirlendiği ve bunun sonucunda da binaya zarar vermesi bilinmelidir. Çatı temizliği denildiğinde akla deterjan ve su kullanıldığı gelmemelidir. Elbette çatılar su ile temizlenir ancak tam anlamıyla çatı temizliğinin yapılması için sadece su ve deterjan yetmemektedir. Çatılardaki kiremit ya da diğer çatı altı ve üstü örtülerinin, yalıtım malzemelerinin, çatılardaki bacaların, su olukları ve derelerinin de temizliği önemlidir.

Çatı temizliği nasıl yapılır denildiğinde sanayi tipi süpürgeler, temizlik ürünleri, temizleme kimyasalları kullanılmaktadır. Elbette basınçlı su kullanımı da unutulmamalıdır. Firmamız, bu oluklarındaki tıkanıklığı da özel olarak tasarlanan cihazlarla tespit etmekte ve kimyasal ürünlerle gidermektedir. Toz ve kir de tıkanıklığın başlıca nedenleri arasındadır ve bunlar, yağmur suyu ile birleştiğinde balçık haline gelerek su oluklarının tıkanmasına neden olmaktadır. Bu gibi balçıklar, özel olarak geliştirilmiş cihazlarla temizlenmektedir. Firmamızdaki profesyonel ekipler, özel cihazlar kullanarak kapalı su derelerindeki tıkanıklıkları da temizlemekte ve suyun kolaylıkla tahliye edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede tıkanıklık nedeniyle yaşanan sorunlar da tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Çatı temizliği özel bir uygulamadır. Çatıların tamiri, aktarılması gibi işlerden ayrıdır ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Kirlenmiş çatı sorun yaratan bir çatıdır. Üstüne ihmal de geldiğinde temizlik masrafı çok daha fazla olabilmektedir. Maliyetin fazla olmaması için çatı temizliğinin yapılması tavsiye edilmektedir. Firmamız, çatı ile ilgili her tür konuda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bunların arasında da çatı temizliği gelmektedir. Çatı temizliği, ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Uzman personelimiz, çatı temizliği nasıl yapılır sorusuna en uygun cevabı verebilecek bilgi ve birikime sahiptir. Firmamızla irtibata geçildiğinde uzman ekiplerimiz en kısa süre içinde adrese gelerek gerekli temizlik işlemini güvenli bir şekilde yerine getirmektedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım