Havuz maliyeti, her havuz için farklıdır. Havuzun ne amaçla kullanılacağına göre büyüklüğü ve inşaat özellikleri değişir. Profesyonel amaçla kullanılacak yüzme havuzları daha büyük ve derindir. Dolayısı ile kullanılan malzeme, inşaat süresi, su ve elektrik donanımı, motor gibi aksamlar da daha kapsamlı olacağından maliyeti de artacaktır.

         Havuz maliyeti, havuzun türüne göre değişir. Yüzme havuzları ile süs havuzları arasında fiyat farkı olması normaldir. Yüzme havuzlarının derinliği genellikle 1.35 metreden başlar. Kendilerine özel su ve filtre sistemleri, elektrik donanımları bulunur. Süs havuzları ise daha sığdır. Bazı süs havuzları hazır kalıp PVC malzemeden inşa edilirler. Bu da maliyeti oldukça düşürmektedir. Daha büyük süs havuzları ise yüzme amaçlı kullanılmadıkları için filtreleme ve diğer kısımlar daha basit düzenlenir. Bu yüzden yüzme havuzları ile süs havuzları arasında maliyet bakımından ciddi fark vardır.

Havuz yaptırmaya karar verdiyseniz ve havuz maliyeti konusunda bilgi almak istiyorsanız, uzun yıllardır havuz inşat ve bakım servisi olarak hizmet veren firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Havuzun inşa edileceği alanda keşif yaptıktan sonra talep ve beklentilerinize uygun olarak size özel bir proje hazırlarız. Bunu yaparken bütçenizi de dikkate alırız. Kullanılacak malzeme ve yöntem hakkında detaylı bilgi verdikten sonra havuz maliyeti konusunda da malzeme ve işçilik kalemlerinin ayrı ayrı gösterildiği teklifi sunarız. Projeyi beğenmeniz be bütçenize uygun olması halinde istediğiniz an havuz inşasına başlarız.

Prefabrik ve zemin üstü havuzlar daha kısa zamanda inşa edilirler. Ancak çelik veya betonarme havuzlar gömme havuz olarak yapılacaksa hafriyat ve tesisat işleri biraz zaman almaktadır. Havuzun büyüklüğü de işin teslim zamanına etki eder. Ancak genel olarak betonarme havuzlar 15 günde, prefabrik havuzlar ise bir hafta içinde tamamlanmış ve kullanıma hazır hale gelmiş olur.

Havuz maliyeti konusunda farklı firmalardan farklı teklifler almanız mümkündür. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli konu inşaat ve malzeme kalitesi olmalıdır. Havuz yapımı konusunda sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren firmamızın fiyatları ve projelerini gördükten sonra karar vermenizi tavsiye ederiz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım