Havuz yapım fiyatları, havuzun türüne, büyüklüğüne, kullanılacak malzemenin özelliğine, zeminde yapılması gereken düzenlemelere göre değişir.

İçine tonlarca su doldurulan havuzların, basınca ve suyun zararlı etkilerine karşı mukavemeti yüksek ve dayanıklı malzemeden inşa edilmesi gerekir. Ayrıca havuzun üzerine yerleştirileceği zeminin yer kayması, deprem, çökme gibi doğa olaylarına karşı dayanıklı hale getirilmesi, su sızıntılarına karşı özel bir karışım olması önemlidir. Tüm havuzların bir su tesisatı, motor dairesi, filtreleme sistemi ve elektrik aksamı bulunmak zorundadır. Havuzun derinliği kullanım amacına ve isteğe bağlı olarak farklı olabilir. Çocuk havuzlarının 50 cm, olimpik veya yarı olimpik havuzların 2 metre, yüzme amaçlı kullan havuzların ise en az 1.35 metre olması gereklidir.

Son yıllarda inşaat teknolojilerinin gelişmesi ile eski yöntemlerle yapılan havuzların yerini prefabrik tabir edilen hazır kalıp havuzlar almaya başlamıştır. Daha çok özel yüzme havuzlarında kullanılan ve yekpare olarak üretilen bu havuzlar ekonomik ve uygulaması kolay olması sebebiyle tercih edilmektedir. Daha büyük veya profesyonel amaçla kullanılacak havuzlarda ise hala betonarme inşa yöntemi kullanılmaktadır. Ayrıca çelik te havuz yapımında kullanılan malzemelerden biridir. Zeminde hafriyat yapılarak inşa edilen gömme havuzlar yanında, zemin üstü planlanan havuzlar da bulunur.

Havuzlar bazen taşmalı bazen de skimmer olarak inşa edilirler. Taşmalı havuzlarda havuz çevresine taşan suyu tekrar havuza aktaran bir kanal sistemi vardır.

Havuz yapım fiyatları tüm bu değişkenlere göre farklılık gösterir. Havuz inşası için çok çeşitli özellikte ve fiyatta üründen hangilerinin kullanılacağı da fiyata etki eden faktörlerdendir. Güneşlenme alanının düzenlemesi, aydınlatma gibi görsel kısımlar da havuz yapım fiyatları konusunda değişik rakamların ortaya çıkmasına sebep olur.

Havuz yaptırmak istiyor, kaliteli ve ekonomik hizmet veren bir firma arıyorsanız, firmamızın projeleri ve fiyatlarının size cazip geleceğine eminiz. İstediğiniz tür, ebat ve özellikte havuzlar; mühendislerimiz tarafından hazırlanan projelerle deneyimli ustalarımız ve teknik ekibimiz tarafından kısa zamanda inşa edilerek size teslim edilir. Firmamızın uygulamaları ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım