Sürme su yalıtımı, beton gibi yüzeylere çok kolay uygulanabilen ve mevcut çatlak ve gözenekleri tamamen doldurarak su sızıntılarının önüne geçen bir yalıtım şeklidir. Su ve nem yalıtımı konusunda kesin ve kalıcı çözüm sunması gibi avantajları sebebiyle sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Benzer amaçla kullanılan malzemelere göre daha fazla avantaj sağlaması da tercih edilmesinin sebeplerinden biridir. Diğer malzemelerin yanlış uygulanması halinde su yalıtımı kısa bir süre sonra işlevsiz hale gelebilmektedir. Sürme su yalıtımı malzemeleri ise hiç boşluk bırakmadan tüm yüzeyi kapattığı ve mukavemeti yüksek bir ürün olduğu için böyle bir risk taşımaz.

Sürme su yalıtımı ürünleri farklı içeriklerdedir;

  • Çimento Bazlı Sürme Su Yalıtımı: Elastik özelliği ile betona sirayet etmemesi sebebiyle ıslak zeminlerde ve seramik altı su yalıtımında kullanılan bir su yalıtım malzemesidir.
  • Bitüm Bazlı Sürme Su Yalıtımı: Suyun geldiği yönden uygulanan bir yalıtımı malzemesidir. Solvent ve su bazlı olarak iki farklı çeşidi vardır. Hem açık hem kapalı alanlarda güvenle uygulanan ve kesin bir yalıtım sağlayan bu yalıtım malzemesi ile tüm binanızın ihtiyacı olan her yerinde yalıtım uygulaması yapılması mümkündür.
  • Akrilik Bazlı Sürme Su Yalıtımı: Reçine esaslı ve su bazlı nu malzeme püskürtme yapılarak uygulanır. Farklı renklerde üretilen bu malzeme ile her alanda su yalıtımı gerçekleştirmek ve bunu görsel açıdan sorunsuz şekilde yapmak mümkündür. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılan bu malzemeler komple bir yalıtımın amaçlandığı projelerde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.
  • Poliüretan Bazlı Sürme Su Yalıtımı: Tek veya çift bileşenli olarak üretilen bu malzeme, 2 mm’ye kadar köprüleme özelliği sağlar. Elastik olması, hem seramik altı betona hem de seramik üstü yüzeye uygulanması sayesinde çok fonksiyonel bir üründür. Aynı zamanda taş, ahşap, metal ve cam yüzeylere de kolaylıkla uygulanması benzer ürünlere göre biraz daha fazla avantaj sağlar. Hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilen bu malzeme ile su yalıtımınızı gerçekleştirmeniz mümkündür.

Sürme su yalıtımı uygulamalarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım