Havuz yapımı fiyatları 2018 yılı için bir önceki yıla göre çok fazla bir artış göstermemiştir. Havuz yapımında kullanılan malzemelerin büyük bir kısmı yerli üretimdir. Ancak bazen müşterinin isteğine bağlı olarak ithal malzeme kullanıldığı da görülür. Ayrıca havuz yapımı fiyatları 2018 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi havuzun büyüklüğü, kullanım amacı, kullanılan malzeme gibi faktörlere göre değişiklik gösteriyor.

Eğer bir havuz yaptırmak istiyorsanız, öncelikle ne tür bir havuza ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Otel, pansiyon, okul veya spor kompleksine yapılacak havuz ile evlere yapılacak özel kullanım amaçlı havuzun fiyatları birbirinden farklıdır. Olimpik veya yarı olimpik bir havuzun ebatları ve teknik özellikleri standart olduğu için doğrudan bu  ölçüler üzerinden fiyat belirlemesi yapılacaktır. Ayrıca olimpik havuzun yapılacağı zemin, açık yada kapalı alanda olması gibi unsurlar da fiyatları etkiler.

Özel amaçlı yapılan yüzme havuzları ise iş sahibinin talebi ve havuz yapılacak alana göre fiyatlandırılır. Zemin özellikleri, havuzun büyüklüğü, betonarme mi yoksa prefabrik mi olacağı, derinliği, kullanılacak malzeme gibi unsurlar fiyata etki edecektir. Süs amaçlı yapılan havuzlar ise daha sığ inşa edilir. Ancak bu tür havuzlarda aksesuar ve ışıklandırma da yapılmaktadır. Süs havuzları da büyüklüğüne, dekorasyona ve aksesuarlarına göre fiyatlandırılır.

Havuz yapımı konusunda kesin bir fiyat vermek bu sebeplerle mümkün değildir. Her havuz tamamen size özel planlanır. Bu da havuz fiyatları konusunda kesin bir rakam zikredilmesini imkansız hale getirir. Yapmanız gereken havuz yaptırmak istediğiniz alan için iyi bir havuz inşa firması ile görüşerek öncelikle bir keşif yaptırmaktır. Keşif esnasında zemin, alan, alt yapı, büyüklük, kullanılacak malzeme gibi unsurlar birlikte değerlendirilerek en uygun proje hazırlanır. Ancak bundan sonra bir fiyat verilmesi mümkündür. Tüm bu değerlendirmeleri yapmadan fiyat veren firmalara temkinli yaklaşmak gerekir.

Havuz yapım fiyatları 2018 yılında da aşağı yukarı 2016 yılının fiyatları ile aynıdır. Havuz yaptırmaya karar verdiyseniz, arayın gelip öncelikle bir keşif yapalım. Sonra birlikte size ve bütçenize en uygun havuz projesini hazırlayarak inşa edelim.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım