Havuz yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz konusunda bilgi sahibi misiniz? Havuz yaptırmaya karar verdiniz ve gerek fiyatı, gerek nasıl yapıldığı, gerekse kime yaptıracağınız konusunda nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair hiçbir fikriniz yoksa dikkat etmeniz gereken en önemli şeyleri bu yazımızda bulacaksınız.

Havuz yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Havuzu ne amaçla kullanacaksanız buna uygun büyüklükte bir havuz inşa ettirmeniz gerekir. İhtiyacınızı karşılamayacak kadar küçük veya ihtiyacınızdan büyük bir havuz, verdiğiniz paranın boşa gitmesine sebep olur.
  • Havuzu nereye inşa ettireceğiniz konusunda kesin bir karar vermelisiniz. Alanın güneş alma durumu, su tesisatına yakınlığı gibi hususları iyi değerlendirmek gerekir.
  • Eğer 15 yaşından küçük çocuğunuz varsa, havuzun derinliği konusunda hassas davranmalısınız. Çünkü 135 cm’den daha derin havuzlar özellikle yüzme bilmeyenler için tehlikelidir. Eğer küçük çocuğunuz varsa onlar için ayrı bir çocuk havuzu yaptırmak en doğrusu olacaktır.
  • Hazır yaptırmak istediğiniz alanın betonarme veya hazır blok havuzdan hangisine daha uygun olduğuna, havuzu yaptırmayı düşündüğünüz firmanın mühendisi ile birlikte karar vermeniz gerekir. Çünkü bazı zeminler için betonarme, bazıları içinse prefabrik havuz daha uygundur.
  • Havuz inşası için kiminle çalışacağınıza karar vermeden önce internette bir araştırma yapmanız, havuz uygulamaları konusunda bilgi edinmeniz, çalışmaları konusunda tatmin edici ve detaylı bilgi veren firmalarla iletişime geçerek, birkaç firmadan teklif aldıktan sonra anlaşma yapmanız en doğrusudur. Ayrıca havuzunuzu yapacak firmanın referansları ve önceki uygulamalarını da dikkate almalısınız.
  • Kaliteli hizmet veren tüm havuz firmaları öncelikle havuz yapılacak alanda bir keşif yaparak size özel bir proje hazırlar ve ancak bundan sonra bir fiyat sunarlar. İşin başında, havuz yapılacak yeri dahi size fiyat veren firmalarla çalışmaktan kaçınmanız gerekir.
  • Size çıkarılan maliyet konusunda detaylı bilgi almalı, malzeme ve işçilik kalemlerinin ayrı ayrı gösterilmesini istemelisiniz.
  • Garantili ürünler kullanan ve sizinle havuz inşası konusundaki tüm detayları içeren sözleşme imzalayacak firmalarla çalışmak, sizi istenmeyen sonuçlardan koruyacaktır.

Havuz yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz sorusuna kısaca ve ana hatları ile değindik. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım