Metal Çatı Kaplama

Metal Çatı Kaplama

Metal Çatı Kaplama

           Metal çatı kaplama, binanın özelliği veya iş sahibinin isteğine göre yapılacak çatı seçeneklerinden biridir. Metal çatı kaplama uygulaması genellikle uzun ömürlü ve çok yağış alan bölgelerde tercih edilir.

Metal çatı kaplama malzemeleri klasik çatı kaplama malzemelerine göre daha hafif ve modern bir özellik taşır. Uzun ömürlü, hava koşullarına dayanıklı, sağlam çatı kurulumu isteyenlerin tercihi olan metal çatı kaplama için alüminyum, titanyum, bakır ve çinko gibi metallerle üretilen malzemeler kullanılır. Binanın mimarisi ve kullanılan kaplama malzemesinin metalinin özelliklerine uygun şekilde hazırlanan proje, kenet sistem ile uygulanır. Kenet sistem metal çatı kaplamalarda en az % 5 eğim gereklidir. Uzun çatı levhalarının tek parça üretimine ve montajına imkan sağlayan kenet sistem ile hızlı, dayanıklı, hafif, sağlam ve dekoratif çatılar inşa etmek mümkündür.

Metal çatı inşasında plakalar halinde üretilen metal shingle, geçmeli veya düz plakalar ve basamaklı sistem modellemeleri de yapılabilir. Çatının modeli, eğimi, mimari tarzına uygun özellikte plakaların ve malzemelerin seçimine imkan veren bu çatı modeli, son yıllarda en fazla tercih edilenler arasındadır.

Eğer binanızın görünümü ve mimarisi uygunsa, metal çatı kaplama dayanıklı yapısı ve şık olması sebebiyle ilk tercihleriniz arasında olacaktır. Her renk ve şekilde üretilebilen metal levhalar ile dilediğiniz şekilde tasarlanabilen metal çatı, uzun yıllar sorunsuz ve sağlam bir çatıya sahip olacağınız anlamına gelir. Diğer malzemelere göre biraz daha pahalı olsa da, kullanım süresi ve fonksiyonelliği bakımından çok daha ekonomik olduğunu söylemek gerekir. Özellikle işyeri ve fabrika binaları için en doğru seçim olan metal çatı kaplama ile güvenli ve sorunsuz bir çatı alanına sahip olursunuz.

Metal çeşitleri, levha modelleri ve renk seçenekleri ile alternatif sayısı fazla olan metal çatı kaplama projenizi hazırlıyor ve uyguluyoruz. Ev, apartman, işyeri, fabrika veya kamu binaları için profesyonel bir ekip ve ekonomik projelerle çalışan firmamız, sizlerin de hizmetinde. Her zaman ve her konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, keşif ve teklif için randevu isteyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım