OSB ÇATI KAPLAMA

OSB ÇATI KAPLAMA

OSB ÇATI KAPLAMA

          OSB çatı kaplama özel olarak üretilen ahşap levhalar ile çatıların kapatılması işlemine verilen isimdir. İnşaat ve dekorasyonun çok çeşitli alanlarında kullanılan OSB levhalar, dayanıklı ve yüksek taşıma kapasitesine sahip olmaları sebebiyle tercih edilmektedir. Hava koşullarından etkilenmeyen, zamanla şekil değişikliğine uğramayan, dekoratif olarak kullanılabilen OSB levhalar ile gerçekleştirilen OSB çatı kaplama uygulamaları, son yıllarda ülkemizde de talep görmeye başlamıştır.

OSB çatı kaplama işinde kullanılan levha, 3 katmandan oluşmaktadır. Katmanlar birbirine dik olarak yerleştirilir. Uzun zamandır çeşitli sektörlerde kullanılan kontrplak malzemeden esinlenilerek üretilen OSB levhalar, üretiminde reçine ilavesi ve yüksek basınç kullanıldığı için dayanıklıdır.

Ağaç gibi kesilebilen, işlenebilen, çivi ve vidalamaya uygun, kırılma – budaklanma gibi sorunlar yaratmayan bu malzeme, geleneksel inşaat malzemelerine en büyük rakip olarak piyasaya sürülmüştür. Amerika ve Kanada gibi ülkelerde ev yapımında da kullanılmaktadır. Betonarme yapının sorunları ve ağırlığı ile uğraşmak istemeyen, işçiliği daha ucuz olan ve çok daha kısa zamanda ev yapımına imkan sağlayan OSB levhalar ile inanılmaz güzellik ve sağlamlıkta evler de inşa edilmektedir.

OSB çatı kaplama, ev yapımında dahi kullanılabilen bu malzemenin çatılarda da rahatlıkla kullanılabileceğinin bir kanıtıdır. Boya, vernik ve benzeri ürünlerle rengi değiştirilebilen, iç dekorasyonda da kolaylıkla kullanılabilen, çatı veya dış yüzey uygulamalarında boya ile dayanıklılığı ve ömrü artırılabilen OSB levhalar, her türlü çatı kaplama işinde de rahatlıkla tercih edilebilir.

OSB çatı kaplama yapılırken ahşap karkas çatı iskeleti kullanılabileceği gibi metal iskelet üzerine inşa edilmesi de mümkündür. Tüm çatı OSB levhalar ile kaplandıktan sonra üzerine saç, membran, shingle gibi çatı kaplaması yapılabilir. Eğer istenirse yeni nesil nano teknolojik boyalarla boyanarak neme karşı dayanıklı hale getirilip, doğrudan çatı örtüsü olarak ta kullanılabilmektedir.

OSB çatı kaplama uygulamalarımız ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Çatınızda yapacağımız keşiften sonra hazırlayacağımız proje ile yepyeni bir çatıya kavuşabilirsiniz. Her türlü malzeme ve teknoloji ile hayalinizdeki çatıya kavuşmanız için kaliteli ve profesyonel hizmetlerimizle yanınızdayız.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım