Polimer su yalıtımı, polimer bazlı malzemelerle gerçekleştirilen su izolasyon uygulamasıdır. Polimerler yüksek moleküllü ve kütleli çok sayıda elemandan meydana gelen kimyasal bileşimlerdir. Doğada saf olarak bulunabildiği gibi sun’i yolla da üretilebilir. Protein, selüloz, nişasta ve kauçuk gibi maddeler doğal polimerlere örnek verilebilir. Sentetik polimerler ise kimyasal bileşimlerle ve sanayi işlemlerine tabi tutularak ortaya çıkarılan özellik taşırlar.

Bilindiği gibi günümüzde inşaat sektöründe çok farklı içerikte organik veya inorganik özellikte malzemeler kullanılmaktadır. Polimerler de son yıllarda inşaat sektöründe en fazla tercih edilen ve çok verimli sonuçların alındığı ürünler olarak bilinir. Genellikle “plastik” olarak adlandırdığımız ve ağırlıklı olarak inşaatlarda kullanılan polimerler, dayanıklı ve esnek yapısı, kullanım kolaylığı ve ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Polimer su yalıtımı ürünleri, kullanılan polimer içerikli malzemelerin tür türlü materyale rahatlıkla uygulanması, bütünleşme oranının yüksekliği, deniz suyu dahil sudan etkilenmeyen yapısı, anti bakteriyel ve yüksek ısılara dayanıklı olması gibi özellikleri sebebiyle benzer malzemelerden artı nitelikler sahiptir.

Polimer malzeme ile yapılan uygulamaların kolaylıkla yenilenmesi ve maliyetlerinin düşük olması, bu malzemelere olan talebi artırmaktadır. Polimer su yalıtımı ile binalarınızın su ile doğrudan veya olaylı olarak temas eden her alanında yalıtım ve koruma sağlamak mümkündür. Su tesisatlarının da büyük kısmında polimer borular kullanılmaktadır. Ayrıca dış cephe, iç cephe,  çatı, temel gibi suya açık alanlarda polimer bazlı ürünlerle yapılan yalıtım uygulamaları uzun yıllar niteliği bozulmadan kullanım imkanı sağlamaktadır.

Binalarda yaşanan su sorunlarının önemli bir kısmı dış dünyanın etkilerine açık olan ve yağmura direkt olarak maruz kalan dış cephe, çatı, balkon kapıları, pencere çerçeveleri gibi alanlarda yaşanmaktadır. Bu kısımlardaki su sızıntısı veya rutubeti kesin olarak ortadan kaldırılması için polimer su yalıtımı yaptırmak en doğru tercihlerden biridir.

Firmamızın yalıtım uygulamaları konusunda verdiği hizmetlerde sıklıkla kullandığı bir malzeme olan polimer ürünlerle binanızda veya evinizdeki su sorunlarına çözüm bulabilirsiniz. Ekonomik fiyatlarımız ve profesyonel hizmetlerimizle sudan kaynaklanan her türlü sorununuzda projelendirme yolu ile çözüm üretiyoruz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım