Polyurea su izolasyonu, kaplama koruma ve derz gibi su geçirgenliği olan alanlarda mükemmel yalıtım sağlayan, su geçirgenliğini sıfıra indiren bir uygulamadır. Özellikle beton ve çeliğin aşınma ve korozyona karşı korunması için tercih edilse de, başka pek çok alanda da kullanılmaktadır.

Polyurea malzemeler, yüksek orandaki esnekliği ve dayanıklılığı sebebiyle poliüretan malzemelerden daha verimli sonuçlar ortaya çıkaran özelliktedir. İnşaat ve endüstri alanlarında sıklıkla tercih edilen bu malzemeler ile çok sayıda soruna çözüm bulmak mümkün olmaktadır. Yüksek basınç uygulayan ısıtmalı aletlerle çok geniş alanlarda kullanılan polyurea ürünler, istenildiği takdirde daha küçük bölgelerde de kullanım imkanı yaratır. Çok hızlı ve yüksek reaksiyon özelliği kısa sürede uygulanmasını ve derhal sonuç alınmasını sağlar.

Polyurea su izolasyonu, yalıtım uygulanmak istenen alana polyurea içerikli malzemenin püskürtülerek uygulanması ile yapılır. Bu özelliği sayesinde kısa sürede uygulanması ve beklentiyi hemen karşılamaya başlaması diğer yalıtım malzemeleri arasında polyurea ürünlere tercihi artırmaktadır. Binalardaki her türlü tadilat ve derz dolgusu işlemlerinde şu an için geliştirilmiş son teknoloji üründür. Bu sayede su yalıtımı konusunda olağanüstü sonuçların alınmasına yardımcı olur. Benzer ürünlere göre biraz daha maliyetli bir uygulama olmakla birlikte, uzun vadede diğer malzemelerin uğradığı deformasyon sonucu zaruri hale gelen yenileme işlemleri dikkate alındığında çok daha ekonomiktir. Kısa sürede sonuç alınması gereken veya beklenen projelerde, mevsim koşulları sebebiyle acil çözülmesi gereken su yalıtımı sorunlarında kısa zamanda kesin çözüm üretene polyurea su yalıtımı ile binalarınızdaki su ve yağıştan kaynaklı sorunlara jet hızında çözümler bulmak mümkün.

Binalarınızın su sebebiyle yaşadığı problemler, binanın çok farklı alanlarından kaynaklanabilir. Ancak en çok çatılar, dış cephe, balkon ve pencereler suyun zararlı etkilerine karşı korunmasızdır. Bu alanlarda gerçekleştirilen yalıtım uygulamaları bazen günler almaktadır. Diğer yandan çok küçük bir sorun diğer yalıtım yöntemleri ve malzemeleri ile daha büyük bir uygulama gerektirebilir. Bu yüzden öncelikle polyurea su izolasyonu konusunda bilgi alıp, binanız veya eviniz için en uygun yöntemi değerlendirmeden su yalıtımı yöntemi ve kullanılacak malzeme hakkında bir karar vermemenizi öneririz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım