Ses Yalıtımı İçin Neler Yapılabilir ?

Ses Yalıtımı İçin Neler Yapılabilir

Ses Yalıtımı İçin Neler Yapılabilir

Evinize, odanıza, toplantı veya konferans salonlarına, müzik çalınan yerlere yani gürültü çıkan veya gürültü gelen yerlere ses yalıtımı için neler yapılabilir? Neler yapıldığını öğrenmek istiyorsanız ister fuarlara gidebilir isterseniz firmalarla birebir görüşebilirsiniz.

Ses yalıtımı için neler yapılabilir? Ses, fiziksel olarak titreşimlerle hareket ederek her yere dağılmaktadır. Eğer ki ses şiddeti artarsa sizlere bu rahatsızlıklar verebilir. Baş ağrısı başta olmak üzere uyku problemleri, kalp ritminde sıkıntılar, duyma bozuklukları ve dikkat dağınıklığı gibi birçok problemle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bunları engellemek için ses yalıtımı şarttır. Bununla beraber dışarıya da rahatsızlık vermemek için de ses yalıtımı yapmalısınız. Ses yalıtımı için neler yapılabilir? 3 çeşit ses yalıtımı vardır. Bunlar yapı yalıtımı, yalıtım camı üniteleri ve teknik yani endüstriyel yalıtım olmak üzere üçe ayrılır. Yapı yalıtımı yaptırmak isteyenler başlıca çatınıza, döşeme olarak ve duvarlarınıza bu yalıtımları gerçekleştirebilirsiniz. Buralara ses yalıtımı malzemesi olarak kauçuk köpüğü, polietilen, mantar, camyünü, tasyünü, keçeler ve birçok çeşitli köpükler kullanılabilmektedir. Bir diğer ses yalıtım çeşidi ise yalıtım camı üniteleridir. Burada sadece akustik laminasyonlu camlar kullanılmaktadır. Son olarak ise teknik yani endüstriyel yalıtım malzemeleri ise camyünü, tasyünü, polietilen, poliüretan, köpükler ve susturucular gibi malzemelerle seslerin girişini ve çıkışını engelleyebilirsiniz.

Ses yalıtımı için neler yapılabilir sorusundan ziyade fiyatları da önemli konudur. Mevzuatlarda ve bu konu ile ilgili belli standartlar bulunduğu için ses yalıtımı birçok firma için önem arz eder. Ses yalıtımı yapılacak yerler için önemli olan yerin büyüklüğü ve malzemenin kalınlığıdır. Bununla beraber kalite arttıkça fiyatta artmaktadır. 100cm x 100cm olan piramit süngerler 40 mm kalınlığında ise 24₺+KDV gibi fiyatlar sizlere sunulmaktadır. Bu şekilde yumurta sünger, special sünger ve labirent sünger gibi farklı modeller de mevcut olarak bulunmaktadır. Her süngerin farklı fiyatları ve kalınlıkları vardır.

Ses yalıtımı için neler yapılabilir ile ilgili güvenli ve kaliteli hizmet veren firmalardan yararlanabilirsiniz. Bu konuda birçok iddialı firmalar vardır. En çok kullanılan ise taş yünü ve cam yünü yalıtım malzemesi olmakla beraber sesleri en çok soğuran sistemlerdir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım