Ses Yatılımı Nasıl Yapılır?

Ses Yatılımı Nasıl Yapılır?

Ses Yatılımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımı nasıl yapılır? Diye merak edenler için hazırlamış olduğumuz bu genel bilgilendirme sizleri konu hakkında aydınlatacak ve çok faydalı bilgiler edinmenizi sağlayacaktır. Isı yalıtımı konusunda sektörde bir numara olan firma olarak sizlerle engin tecrübelerimizi paylaşmak gayesi içerisindeyiz. Firmamızın yaptığı işlemleri detaylı bir şekilde yazımızın devamında bulacaksınız.

Ses yalıtım malzemeleri her şeyden önce tek tip değildir. Bunu bilerek işe başlamakta yarar bulunmaktadır. Bir dairenin yalıtımı ile bir ses stüdyosunun yalıtımında aynı malzemeler kullanılmamaktadır. İnşaat sektörünün kullandığı yalıtım malzemeleri, sanayi sektörünün kullandığı malzemeler ile de aynı değildir. Ses yalıtımı nasıl yapılır? Sorunun net cevabı olarak vereceğimiz bilgileri dikkatle okumanızı tavsiye etmekteyiz. Firmamız yalıtım talebinde bulunan gerçek ve tüzel kişiler için, kullanım alanlarına göre malzeme tedariki ve uygulaması gerçekleştirmektedir. Örneğin, bir konut inşaatı için hem duvarlarda hem de zemin ve tabanda farklı malzeme kullanılmalıdır. Duvarlar için seçilecek malzeme, kauçuk şerit malzeme iken, tavan ve zemin için ise, ağır ses bariyeri, phonestar ses plakası, bariyerli, rebounded sünger, mantar şilte, kauçuk şilte ya da hem mantar hem kauçuk özellikteki şilte kullanılmaktadır. Bu malzemelerin uygulanması esnasında bir de yardımcı malzemeler ihtiyaç duyulmaktadır. Yardımcı malzeme olarak ise titreşim alıcı bağlantı elemanı, dolgu malzemesi ve alçıpan çoğunlukla kullanılan malzemeler arasındadır.  Firmamızın konusunda uzman olan ustaları tarafından itina ile gerçekleştirilen yalıtım işlemlerinde uygulanacak alan bilindiği sürece sıfır hata %100 sonuçla çalışmalarımız sonlandırılmaktadır.

Ses yalıtımı nasıl yapılır? Diye merak edenlere bir diğer önemli bilgiyi de ifade etmekte yarar görmekteyiz. Özellikle eski binalarda talep edilen, dış çevreden gelen gürültülerin önlenmesi amacı ile yapılan yalıtım işlemi ile inşaat halinde olan konutların yalıtım işlemleri aynı değildir. Öncelikle kullanılan malzeme farklı olmaktadır. Ağır ses bariyeri gerekli yardımcı malzemeler kullanılmak sureti ile iki alçıpan arasına monte edilmektedir. Ölçülerinin doğru alınması ve uygulamanın da doğru yapılması halinde kesin sonuç vermektedir. Büyük ölçüde dışarıdan gelen gürültü kaybolmuş, hatta hiç hissedilememiş olur. En doğru yöntemler ve en kaliteli, doğru malzemeler, üstün işçilikle taleplerinizi yerine getirmekte olan bir firma olarak sizleri de engin tecrübemizden yararlandırmak, istenmeyen seslere son vermek isteriz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım