ÇATI USTALARI

ÇATI USTALARI

ÇATI USTALARI

               Çatı ustaları, çatı işlerine yıllarını vermiş, her iklimde her türlü çatıda çalışmış, sıfırdan çatı yapımı dahil bu işin her detayı hakkında tecrübe sahibi kişilerdir. İyi bir çatı ustası zaman içinde çıkan yeni malzemelere göre kendini geliştirebilen, her türlü ürünü rahatlıkla kullanan, işi büyük küçük demeden çözebilen, aldığı işi zamanında teslim eden, verdiği sözü tutan kişidir.

Sektörde çok kişi kendisine çatı ustası demektedir. Yıllarda aynı türde çatılarda çalışmış, birkaç standart işlem dışında uygulama bilmeyen kişiler, karşılarına değişik bir iş çıktığında ya baştan savma yapmaktadırlar yada tekniği yanlış uyguladıkları için çatıda bir süre sonra sorunlar görülmeye başlamaktadır. Ne yazık ki bu kişilerle ilgili herhangi bir yasal denetim olmadığından, sektörde işini hakkıyla yapan birini bulmak konusunda insanların önyargıları ortaya çıkmaktadır.

Çatı ustaları ile ilgili bilmeniz gereken ilk şey referans verip veremedikleridir. Eğer size rahatlıkla referans verebiliyorlarsa o çatı ustasının yaptığı işe güveni tamdır. Ayrıca çatınızı gelip görmeden, ne yapılması gerektiğine karar vermeden peşinen iş pazarlığı yapan ve fiyat belirleyen kişilerden de uzak durmanız gerekir. Çünkü iyi bir çatı ustası çalışacağı alanı görmeden işin adını koymaz.

Çatınızdaki mevcut sorunları belirleyen ve çözümleri konusunda size alternatifler sunan bir çatı ustası, siz istediniz diye olmayacak bir uygulamayı gerçekleştirmez. Çünkü her uygulama her çatıda sonuç vermez. Sizin çatınızı yerinde gördükten sonra çatıya en uygun malzeme ve projenin hangisi olacağı konusunda sizi bilgilendirir.

Ayrıca basit bir uygulama için çok daha büyük bir işmiş gibi gereksiz masraf çıkaran birinin iyi bir çatı ustası olduğunu söylemek te mümkün değildir. Bunun yanında çatınız sizin tahmininizden daha fazla bir iş gerektiriyorsa, bunu da açıkça söyleyebilmelidir. Yani iyi bir çatı ustası işin olurunu olmazını baştan söylemeli, müşteriyi yeterince aydınlatmalıdır.

Çatınız için belli özelliklerde ve vasıflarda çatı ustaları arıyorsanız, bizim ustalarımız ile tanışın. Deneyimleri ve yaptıkları işleri gördükten sonra başka bir firma ile görüşmeye gerek duymayacağınıza eminiz. Sağlam çatı demek iyi bir ustanın emeği demektir.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım