ÇATI İNİŞ BORUSU TAMİRİ

ÇATI İNİŞ BORUSU TAMİRİ

ÇATI İNİŞ BORUSU TAMİRİ

Çatıların yağmur oluklarında biriken yabancı maddeler zaman içinde olukları tıkarlar. Bu durum çatı kenarlarında biriken suların iniş borularından tahliyesini zorlaştırır. Yanlış montaj veya kalitesiz boruların kullanılması gibi sebeplerle de zaman içinde çatı iniş borularında yıpranma söz konusu olmakta ve borular işlevlerini tam olarak yerine getirmemeye başlamaktadır. Bu da bina duvarlarına su sızıntısı olarak yansımakta ve rutubete sebep olmaktadır.

Çatı iniş boruları çatılardaki yağmur veya kar suyunu zemine kadar taşıyarak kanalizasyona ulaşmasını sağlarlar. Genellikle çinko, PVC veya bakır malzemeden yapılan bu borular çatının büyüklüğüne ve oluk çıkışına uygun çaplarda seçilmelidir. Çatı kenarlarında bulunan çatı oluklarının tahliye kısımlarına montajları yapılarak duvar boyunca paralel indirilen bu boruların zaman içinde yıpranma veya farklı sebeplerle zarar görmesi halinde tamirleri gerekir.

Eğer borunun ana gövdesinde bir hasar söz konusu ise hasarlı kısmın çıkarılarak yerine yenisinin montajı yapılır. Ancak boruların bağlantı yerlerinde bir sorun sebebiyle problem yaşanıyorsa bağlantı yerlerinin elden geçirilmesi ve sızdırmazlık aparatlarının yenilenmesi gereklidir.

Yüksek katlı binalarda çatı iniş borusu tamiri işi zor ve tehlikelidir. Eğer sorun yüksekte bulunan borudan kaynaklanıyorsa gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak, işin ustası kişiler tarafından uygulama yapılması şarttır. Aksi takdirde can kayıplarına varan ciddi sonuçlar yaşanabilir.

Çatı iniş borusu tamiri yapılırken öncelikle sorunun hangi kısımdan kaynaklandığının tespiti gerekir. Gereksiz yere sağlam kısımların da sökülmesi veya değiştirilmesi zaman ve para kaybına sebep olacaktır. Bu yüzden bu işin usta ellere teslim edilmesi en doğrusudur. Ayrıca diğer kısımlarla uyumlu malzeme kullanılması, bağlantı yerlerindeki kısımlar değiştirilecekse boru çapına ve özelliğine uygun parça uygulanması gereklidir. Çatı iniş borusu tamiri herkes tarafından yapılabilecek bir iş değildir. Ne yazık ki her inşaat işinde çalışan bu işin ustası olduğunu iddia etse de işi hakkıyla bilen insan sayısı çok azdır.

Çatı iniş borularında yaşadığınız her türlü sorun için yanınızdayız. Malzeme çeşitliliğimiz, hızlı ve teknik ekibimiz, iş güvenliğine uygun çalışma standartlarımız ile çatı iniş borusu tamiri işlerinizde bir telefon kadar uzağınızdayız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

2 Responses to ÇATI İNİŞ BORUSU TAMİRİ
  1. Büyükçekmecede olan sitemizde Yağmur yağdığında çatıdan gelen suların etkisiyle alt katlardaki mutfak lavabo giderlerinden su taşması oluyor. Konuyla ilgi li çözüm önerilerinizi ve fiyat teklifinizi almak isterim.

    Mustafa ÖZEN
    05332277501


[top]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım