Su izolasyonu, binalarda yaşanan su sızıntıları sonucu ortaya çıkan rutubet, küf ve deformasyonun ortadan kaldırılmasını sağlayan bir inşaat uygulamasıdır. Su izolasyonu kavramı aslında çok geniştir ve çok farklı uygulama alanları bulunur. Ancak en genel anlamda suyun zararlı etkilerinin önüne geçmek için yapılması gereken işlemlerin tamamına su izolasyonu denilebilir.

Binaların içten veya dıştan suyun zararlı etkilerine maruz kalması sıkça yaşanan bir durumdur. Çünkü hem bina içi su tesisatındaki aksaklıklar ve bozulmalar hem de yağışlar sebebiyle binanın dış yüzeyinin zarar görmesi evlerde suyun ciddi bir sorun haline gelmesine sebep olur. Hiç kimse çatısı akan, su deposu patlamış, pencere ve balkonlarından su sızan, dış cephesi küflenen, su tesisatının patlaması sebebiyle evin içinde rutubetin görüldüğü bir yerde yaşamak istemez. Bu hem sağlıklı yaşam koşullarına uygun değildir hem de binalarda kalıcı hasarlara sebep olur. Bu yüzden insanlar yaşadıkları bu sorunları ortadan kaldırmak için su izolasyonu ihtiyacı duyarlar.

Çatı veya dış cepheler gibi alanlarda görülen su sorunlarına ihtiyaç ve soruna göre çok çeşitli malzemelerle izolasyon uygulaması yapılmaktadır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile dış dünyanın tüm olumsuz etkilerine karşı koruma sağlayan yüksek mukavemetli ürünler, bina dış yüzeyindeki su sorunlarını ortadan kaldırma konusunda mucize sayılabilecek çözümler sunmaktadır. Çoğu çok uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilen bu izolasyonlar, gerekli bakımların da düzenli yapılması ile ömür boyu işlevini yerine getirir.

Evlerin içinde görülen su kaynaklı sorunlar içinse sebebe göre farklı uygulamalar yapılır. Su tesisatından kaynaklanan sorunlarda, tesisatın tamirinden sonra dış yüzeyinin yalıtımı yapılır. Islak zeminlerde yaşanan su sızıntılarını engellemek için zemin sökülerek uygulanan yalıtım teknikleri yanında, zeminin yüzeyine yapılan işlemlerle gerçekleştirilen yalıtım da vardır.

Su izolasyonu ihtiyaca, aciliyete, binanın özelliğine, sorunun boyutuna, iş sahibinin beklentilerine ve bütçesine göre çok farklı şekillerde gerçekleştirilebilen geniş bir yelpazedir. Her türlü binada yaşanabilen bu sorunla karşılaştığınız zaman gecikmeden iyi bir yalıtım firması ile anlaşmak ve gerekli işlemleri yaptırmanız en doğrusudur. Su izolasyonu uygulamaları ile marka haline gelmiş firmamızın hizmetleri hakkında bilgi almak için bizi arayınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım