Süs havuzu, otellerde, işyerlerinde, alışveriş merkezlerinde, evlerde ve açık alanlarda kullanılan, 1 m2’den yüzlerce metrekareye kadar  farklı büyüklük ve şekilde inşa edilebilen, görsel amaçlı havuzlardır.

Suyun görsel güzellik katması ve dinlendirici etkisi sebebiyle tercih edilen süs havuzlarına bazen bir bahçede mermerden yapılmış haliyle, bazen de bir AVM’nin içinde rastlarız. Fıskiye, heykel, aydınlatma gibi çok çeşitli aksesuarlarla güzelleştirilebilen süs havuzları, mermerden fayansa, ateş tuğlasından PVC malzemeye kadar çok farklı ürünlerle inşa edilebilmektedir. Süs havuzu, yapımı kolay ve maliyeti düşük bir uygulamadır. Betonarme veya prefabrik havuzlarla kıyaslandığında çok daha ucuzdur.

Süs havuzları bazen çeşitli canlıların yaşam alanı olarak ta düzenlenebilir. İçinde balıkların, çeşitli su bitkilerinin bulunduğu süs havuzlarında su devridaimi ve oksijen sistemi ile canlı yaşamın devamı sağlanır. Ayrıca kameriyelerde, site bahçelerinde, balkonlarda çeşitli büyüklükte ve farklı malzemelerle inşa edilebilmektedir. Cam ve mozaik malzeme kullanılarak ta yapılabilen süs havuzları, yüzme amaçlı kullanılmayan görsel tasarımlardır. Su perdeleri, ses ve ışık uygulamalarına da uygundur. Büyük süs havuzlarının üzerine küçük köprüler, etraflarına dekoratif aydınlatmalar yapılarak dinlendirici ve romantik bir ortam elde edilir.

Süs havuzu yapımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, elektrik aksamının güvenli ve sağlam kurulmasıdır. Aydınlatma ve ses uygulamaları yapılacak süs havuzlarında elektrik tesisatı kurulması gerekir. Ancak su ve elektriğin birlikte ciddi felaketlere yol açabileceği düşünüldüğünde, elektrik tesisatının azami özenle düzenlenmesi çok önemlidir.

Yaşam alanlarınıza veya iş yerlerinize süs havuzu yaptırmak istiyorsanız, profesyonel bir firma ile görüşmeniz gerekir. İnanılmaz şekil ve özelliklerde inşa edilebilen süs havuzu tasarımında sınır olmadığını söylemek çok ta abartı olmayacaktır. Hiç aklınıza gelmeyecek veya dilediğiniz malzeme ile süs havuzu yaptırmanız mümkündür. İstediğiniz ebat ve şekilde, istediğiniz donanımda ve görsel zenginlikte süs havuzu sahibi olabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey süs havuzunuzun nerede yapılacağına karar vermektir. Gerisini bize bırakın. Havuz yapımı konusunda faaliyet gösteren firmamız, hayalinizdeki şekil ve büyüklükte süs havuzu için size özel ve orijinal projeler, kaliteli hizmet ve ekonomik fiyatları ile daima hizmetinizdedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım