Teras Fayans Kaplama

Teras Fayans Kaplama

Teras Fayans Kaplama

Teras fayans kaplama teraslarda sık sık karşımıza gelen beton ya da fayans olarak karşımıza çıkmakta olan katlama ürünleri çok sık kullanılmaktadır. Bu ürünlere göre günümüzde fayans ustası amacıyla kullanılmamaktadır. Fayans uygulaması genelde fayans altına ısı yalıtımı yapıldığı takdirde uygulanmaktadır su yalıtımı amacıyla uygulanmakta olan polyurea uygulaması gereklidir. Fayanslarda yapacağınız teras fayans kaplaması konusunda su yalıtımı kadar ısı yalıtım da oldukça önem arz etmektedir Bundan dolayı ısı izolasyonu amacıyla bu yöntem uygulanmaktadır.

Teras fayans kaplama işleminden sonra yapılmakta olan fayans üzeri su yalıtımı amacıyla polyurea yöntemi tekrar kullanılmaktadır. Karşınıza çıkabilecek herhangi bir doğal afet ya da tehlikeli bir durumda bu yalıtım sistemleri kopma ya da yırtılma gibi durumları gerçekleştirmez. Bunun yanında teras fayans kaplaması avantajlı bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu kaplamadan sonra yapılabilecek su yalıtımı sayesinde derz araları görünmeyecektir. Aynı zamanda fayans kaplama durumlarında bilindiği üzere dersler bir süre sonra kirlenip, küflenmektedir. Bundan dolayı güzel olmayan görüntüler meydana gelecektir. Fakat bu yapılacak polyurea yöntemi ile teras izolasyonu konusunda hem avantajlar sunulacak hem de uzun ömürlü bir süreye sahip olacaklardır.

Teras fayans kaplama işlemlerinde genelde teras su izolasyonu hazırları oldukça önem arz etmektedir. Bunlara göre fayans üstü su yalıtımı uygulamalarında öncelikle parlak tabaka temizleme işlemleri tercih edilir ardından temizlenmiş olan zemine astarı uygulanır askerden sonra ise kuruması için bırakılır. Bahsedilmekte olan bu işlemi yapmadan önce terasla yanınıza teras fayans kaplama işlemleri yapılmaktadır. Uygulanan polyurea genel olarak 3 saniye içerisinde kurmakta olup alnında kullanılabilmektedir. Fayans kaplama işlemleri daima kaliteli bir firma tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde işi bilmeyen bir firma ve ekibi sizi mağdur bir durumda bırakabilmektedir, bundan dolayı mutlaka firmamıza danışmadan karar vermemenizi öneririz.

Teras fayans kaplama ardından yapılacak su yalıtımının birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan bahsedecek olursak:

  • %100 su yalıtımı gerçekleşir
  • Uzun ömürlüdür
  • Kötü bir görüntü oluşturmaz
  • Ekstra bir ağırlık gerçekleştirmez.
  • Darbelere karşı dayanıklıdır
  • Deforme olmaz
  • Kimyasal maddelere karşı dayanıklı olmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım