Teras İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Teras İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Teras İzolasyonu Nasıl Yapılır?

          Teras izolasyonu nasıl yapılır konusunda sizlere kısa ve anlaşılabilir bilgi vermek istiyoruz. Teknik detaylar ve rakamsal bilgilerle işi karmaşık hale getirmek, teras izolasyonu nasıl yapılır sorusuna cevap değildir. Çatısına izolasyon yaptıracak birinin rakamsal verilere ihtiyacı yoktur. Sadece çatısına izolasyonun nasıl yapılacağını ve bunun maliyetini öğrenmek ister. Bu yüzden teras izolasyonu nasıl yapılır sorusuna işlem aşamalarının anlatarak cevap vermek gerekir.

          Eğer teras çatınız var ve mevcut yada olası su sızıntılarını veya ısı kayıplarını ortadan kaldırmak istiyorsanız, en doğru seçim yalıtım yaptırmaktır. Çatınızın üstü açıksa zaten binanızın su ve ısı kayıplarından sorun yaşaması kuvvetle muhtemeldir. Özellikle eski binalarda bu çok ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkar. Çatınızda güneş paneli, su deposu gibi elemanlar varsa veya kapalı çatı yaptıracak bütçeniz yoksa en iyisi yalıtım ile sorunu tamamen ortadan kaldırmak olacaktır.

Teras çatı yalıtımına zeminin kontrolü ile başlanır. Eğer zeminde betona gömülü demir, tahta gibi inşaat malzemeleri hala duruyorsa veya bir şekilde düz değilse, öncelikle bunlar giderilir. Düzeltilen ve temizlenen çatının zemini gerekirse beton veya şap gibi bir malzeme ile sıvanır. Gerekli değilse doğrudan uygulama yapılabilir. Sürme veya püskürtme ile uygulanan ürünlerde, profesyonel bir ekip kısa zaman içinde işlemi bitirecektir. Eğer çatıda çeşitli malzemeler varsa, bunlar da dikkate alınarak uygulama yapılır.

Klasik yalıtım ürünleri kullanılacaksa, yine aynı şekilde zeminin temiz ve pürüzsüz hale gelmesi sağlanır. Eğer çok çatlak varsa, bunların özel bir harçla kapatılması gerekir. Daha sonra yalıtım malzemesi üste su, alta ısı yalıtımı olacak şekilde serilecektir. Eğer ses yalıtımı yapılacaksa, en üste de bu ürün serilerek, hem birbirileri ile hem zeminle arada boşluk kalmaması sağlanır. Ek yerleri sağlam şekilde yapıştırılarak uygulama tamamlanır. Üzerinde dolaşılan teras çatılar için metal levha tabakası tavsiye edilir. Çünkü ağırlık yalıtımı zamanla bozabilir.

Teras çatı izolasyonu için her türlü malzeme ve deneyimli bir ekiple hizmet veren firmamızın uygulamaları hakkında bilgi almak ve uygulamalarımızı görmek için bizimle iletişime geçmenizden mutluluk duyarız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım