ÜMRANİYE KİREMİT AKTARMA

ÜMRANİYE KİREMİT AKTARMA

ÜMRANİYE KİREMİT AKTARMA

           Ümraniye kiremit aktarma işleriniz için hizmetinizdeyiz. Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz çatı sektöründe, en fazla talep edilen hizmetlerden biri de kiremit aktarma işleridir. Ülkemizdeki binaların büyük kısmının hala geleneksel mimari sebebiyle kiremit çatı olduğu düşünüldüğünde, en fazla kiremit aktarma işine ihtiyaç duyulması da normaldir.

Kiremit aktarma, kiremit malzeme ile inşa edilen çatıların birkaç yılda bir elden geçirilerek yıpranan kısımlar ve hasar gören kiremitlerin değiştirilerek yenilenmesi işlemidir. Özellikle kış mevsiminin zor koşullarından zarar gören kiremit çatıların aktarılmasının birkaç yılda bir yapılması şarttır. Aksi takdirde çatı zeminine su sızıntıları, binada ısı kayıpları görülür. Hatta uzun zaman ihmal edilmiş kiremit çatılarda çatı iskeleti de hasar görmekte ve bazen çatıda yıkılmalara sebep olmaktadır. Ayrıca kiremitlerin saçaklarla veya su dereleri ile birleşme yerlerinin, bacalarla kiremitlerin arasındaki yalıtımın elden geçirilmesi ve yenilenmesi önemlidir.

Kiremit aktarma yapılırken, çatı örtüsünün belli bir noktasından başlanarak kiremitlerin tamamı toplanır ve hasar görmüş kiremitlerin ayrılması mümkün olur. Böylece sağlam olmayan atılarak, yerlerine yeni kiremitler konulacaktır. Daha sonra kiremit altı örtüsü kaldırılır. Bu örtünün her çatı aktarmada yenilenmesi gerekir. Genellikle poliüretan malzemeden yapılan kiremit altı örtüsü, çatı zeminini korumada kiremitler kadar önemli bir elemandır. Kiremit altı örtüsü sayesinde, kiremitler arasından sızan suların çatı zeminine geçmesi engellenir.

Çatı iskeletinin de hasarlı kısımlarının onarılması ve yenilenmesi kiremit aktarma işinin bir parçasıdır. Çünkü genellikle ahşaptan olan çatı iskeleti zaman içinde ahşabın yıpranması ile hasar görür.

Ümraniye kiremit aktarma işleri yapılan firmamızda, kiremit çatıların aktarma işleri tüm detaylarıyla birlikte gerçekleştirilir. Kiremit altı örtüsü, çatı iskeleti gibi kısımlar yanında, bacalar ve baca dipleri için gerekli uygulamalar yapılır, saçaklar ve su dereleri elden geçirilir, kiremitlerin çatının diğer elemanları ile birleşim yerlerinin yalıtımı sağlanır ve su borularının tıkalı olup olmadığı kontrol edilir.

Ümraniye kiremit aktarma işleriniz için güvenle çalışabileceğiniz ve uzun yıllar çalışmaya devam edebileceğiniz bir firma olarak, size ekonomik ve kaliteli hizmetler sunacağımız konusunda emin olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım