Yüzme havuzu fiyatları çok değişik kriterlere göre belirlenecek bir husustur. Yüzme havuzu fiyatları konusunda bir liste fiyatı belirlemek mümkün değildir. Çünkü havuz yaptırmak isteyen herkesin kafasındaki havuzun şekli, büyüklüğü, özellikleri, türü farklıdır. Ayrıca havuzun betonarme mi yoksa hazır yüzme havuzu mu olacağına, kullanılacak malzemenin kalitesine, inşaatın kaç gün süreceğine bağlı olarak yüzme havuzu fiyatları değişkenlik gösterir.

Yüzme havuzu yaptırmak istiyor ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle ne büyüklükte ve hangi özelliklerde bir havuz istediğinize karar vermelisiniz. Yüzme havuzu spor kompleksi, otel veya benzeri bir yer için yapılacaksa olimpik veya yarı olimpik bir havuz olması gerekir. Bu havuzlar genellikle betonarme olarak inşa edilmektedir. Ancak prefabrik malzemeden üretilen havuzların da 200 m2’ ye kadar inşası mümkündür. Eğer sizin yaptırmak istediğiniz havuz 200 m2’nin altında ise betonarme veya prefabrik havuz seçeneğiniz var demektir. Prefabrik havuzlar daha kolay inşa edilmekte ve betonarme havuzlara göre daha ekonomiktir. Ayrıca su sızdırmazlık konusunda da betonarme havuzlardan daha dayanıklıdır. Ancak profesyonel kullanımlar için betonarme havuz daha uygundur. Çünkü sürekli su sirkülasyonu olan bu tür havuzlardaki elektrik sistemi ve motor dairesi de daha donanımlıdır. Bu yüzden betonarme teknikle inşa edilmesi işlevsel olmasını sağlayacaktır.

Betonarme havuzlar ise daha fazla işçilik gerektiren ve daha uzun süren uygulamalardır. Hangi tür havuz yapılacağı kullanım amacına bağlı olduğu kadar iş sahibinin tercihine göre de değişir. Betonarme havuzların da bazı bakımlardan prefabrik havuzlara göre daha avantajlı özellikleri bulunur.

Yüzme havuzu fiyatları konusunda bu değişkenlere göre bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu yüzden şu kadar metrekare havuz şu fiyata mal olur gibi peşin bir fiyat vermek doğru değildir. Havuz yapımı konusunda en belirleyici olan faktör, havuzun kurulacağı zeminin durumudur. Bazı zeminler havuz inşasından önce çeşitli uygulamalar gerektirir.

Bu gibi detaylar sebebiyle yüzme havuzu fiyatları hakkında bizden teklif almadan karar vermeyin. Arayın, gelelim keşif yaparak size özel bir havuz projesi hazırlayalım ve fiyat teklifi sunalım. Sonrasında size mükemmel bir havuz inşa etmek bizim işimiz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım