Akustik Yalıtım

Akustik Yalıtım

Akustik Yalıtım

Akustik kelime anlamı ile yankılanım olarak tanımlanmaktadır. Herhangi bir boş odada sesin yankılanması sebebi ile bu yankının mükemmel bir sesi dahi farklı bir şekle dönüştürmesi olarak da tanımlanabilir. Akustik kelimesini müzikte de sıklıkla duymaktayız. Akustik müzik aletleri, akustik müzik bunun en güzel örneklerini oluşturmaktadır. Bu kelimenin ses yalıtımında da kullanılıyor olması aslında direk ses ile bağlantılı olmasından kaynaklanmaktadır. Akustik yalıtım, özellikle ses stüdyolarında, müzik odalarında ve kayıt odalarında kullanılmaktadır. Bunun amacı ise, bulunulan ortamın ses kalitesini daha da arttırmaktır.

Firmamız, birçok ses stüdyosu, müzik stüdyosu ve kayıt stüdyosunun yalıtımını gerçekleştirmektedir. Kurumsal ya da bireysel olarak kurulmuş olan bu stüdyolarda ses kalitesi büyük önem taşımaktadır. Yeni çıkacak bir albümün kaydı için gerekli olan en iyi ortamın olması gerekmektedir. Bu sebeple de ses stüdyoları içindeki durumdan rahatsız ve ses sanatçıları burada sanatlarını rahat icra edemiyorlarsa başvurulacak olan tek yöntem akustik yalıtım olmaktadır. Bu yalıtım şeklinde kullandığımız malzemeler genel olarak akustik sünger ya da kumaş kaplı panel olmaktadır. Akustik süngerler de kendi içlerinde ayrılmış olup birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar içerisinde yalıtım için en uygun olanı seçilerek işlem yapılmaktadır. Akustik sünger kullanılarak yapılan yalıtımda, yankı problemlerinin üstesinden gelinmesi amaçlanmaktadır. Piramit şeklindeki tasarımı ile en iyi ses yutma becerisine sahip olan bir üründür. Bu ürünün ayrıca en önemli özelliği yanmaz poliüretan malzemelerden üretiliyor olmasıdır. Bu durum yalıtım hizmeti alacak kişiler için ayrıca bir güven unsuru olmaktadır. Radyo evlerinde bulunan müzik odaları için ayrıca akustik kumaş paneller de kullanılmaktadır. Akustik kumaş panellerin ön ve arka bölümleri cam tülü ile kaplıdır. Bu paneller oldukça etkili bir yalıtım sağlamaktadır.

Firmamız ses yalıtımı konusunda oldukça tecrübeli olup, bu tecrübesini de yaptığı işlere en iyi şekilde yansıtmaktadır. Kullanılan akustik yalıtım malzemelerinden, işi yapan ustalara her konuda büyük bir özveri ile aldığımız işleri teslim etmekteyiz. Firmamız tarafından verilen kaliteli ve güvenli yalıtım hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan tarafımıza ulaşmanızı rica ederiz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım