KADIKÖY KİREMİT AKTARMA

KADIKÖY KİREMİT AKTARMA

KADIKÖY KİREMİT AKTARMA

         Kadıköy kiremit aktarma işlerinde uzmanlık ve ekonomik hizmet arayanlar için doğru adrestesiniz. Bölgenin en güvenilir ve en çok referans gösterilen firması olarak Kadıköy kiremit aktarma işlerinizi kısa süre içinde ve ekonomik fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.

Ülkemizde en çok tercih edilen ve geleneksel hale gelen kiremit çatıların, en geç iki yılda bir aktarılması gerekir. Kiremit aktarma, kiremit örtü ile inşa edilen çatılarda, kış koşulları sebebiyle bozulan, kırılan ve kayan kiremitlerin yenileri ile değiştirilmesi işlemidir. Kiremit aktarma işleri için yağışların sona erdiği mevsimlerin seçilmesi gerekir. Bu yüzden en doğru zaman yaz aylarıdır.

Kiremit aktarma işine, çatının belli bir noktasından kiremitlerin tamamının toplanması ile başlanır. Böylece gözle görülmeyen ancak hasar gören kiremitler de tespit edilmiş olur. Toplanan kiremitlerden sağlam olanları ayrılarak, kırılanlar atılır. Bunların yerine yeterli sayıda kiremit eklenerek yeniden kiremit döşemesi yapılır. Döşeme işlemi de tıpkı toplamada olduğu gibi belli bir noktadan başlanarak gerçekleştirilir. Bu uygulama esnasında kiremit altı örtüsünün de değiştirilmesi şarttır. Çünkü kiremit altı örtüsü, kiremitlerin arasından çatı zeminine su sızmasını önleyen en önemli malzemedir. Bir çeşit yalıtım işlevi de gören kiremit altı örtüsü su sızıntıları yanında ısı geçişleri konusunda da kalkan görevi yapar.

Ucuz ve kolay bulunur bir malzeme olması, yalıtım konusunda yüksek verimlilik özelliği ve uygulama kolaylığı sebebiyle tercih edilen kiremit çatıların düzenli olarak aktarılmaması halinde birkaç yıl sonra ciddi deformasyonlar ortaya çıkar. Bu, çatı zeminine su sızıntılarına sebep olacağı gibi betonarme yapıda bozulmalara ve enerji kayıplarına da yol açar. Kiremit aktarma işi yapılırken, döşenen kiremitlerin baca dipleri ve su oluk ve çatı saçakları ile bütünleşmesinin sağlanması ve iyice yapıştırılması da önemli bir detaydır.

Kiremit aktarma işi sanıldığı kadar pahalı bir uygulama değildir. Birkaç yılda bir yapılacak kiremit aktarma ile sorunsuz hale gelen çatıların uzun yıllar konforlu şekilde kullanılması mümkündür.

Kadıköy kiremit aktarma işleriniz için dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz firmamızın çalışma prensipleri ve fiyatları hakkında bilgi almadan başka firma ile görüşmeyin.

KADIKÖY’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım