YENİ ÇATI YAPIMI

YENİ ÇATI YAPIMI

YENİ ÇATI YAPIMI

       Çatı bir binanın en önemli dış elemanıdır. Çatısız binalarda yaşanan sorunlar herkes tarafından bilinir. Yazın ayrı kışın ayrı sorun yaratan çatısız binalarda, zaman içinde evlerde yaşanan değer kaybı da can sıkıcı bir durumdur. Diğer yandan yağışların etkilerinin binalarda hissedilmesi, su sızıntısı sebebiyle binanın rutubetlenmesi, yazın güneş ışınları sebebiyle evlerde artan sıcaklığın hayatı çekilmez hale getirmesi çatısız binalarda yaşanan bir durumdur.

Eğer yaşadığınız binanın çatısı yoksa bu sorunları yaşıyorsunuz yada kısa bir süre sonra yaşamaya başlayacaksınız demektir. Çünkü binalar yapılırken en fazla ihmal edilen ve üzerinde hiç durulmayan konu çatıdır. Ayrıca binanın çatısız olmasının sadece en üst katta yaşayan insanların sorunu olduğuna inanılır. Halbuki çatısız binalarda bir süre sonra başlayan sıkıntılar kısa zamanda tüm bina sakinlerini ilgilendiren bir hal alır. Yalıtımı yapılmayan, üzerinde çatı olmayan binalar birkaç sene içerisinde su sızıntısı, enerji kaybı, rutubet veya sıcak sebebiyle yıpranmaya ve değer kaybetmeye başlar. Bu sorunlar bir süre sonra tüm binayı etkiler ve hayat kalitesini düşürür.

Çatısız binalarda yeni çatı yapımı veya mevcut çatı yıkılarak yeniden çatı inşası sanıldığı kadar zor ve masraflı bir iş değildir. Uzun vadede çatısız veya kötü çatısı olan bir binanın sakinlerine yaratacağı maddi külfet yanında yeni çatı yapımı masrafı çok daha az olacaktır.

Binanızın mimari ve inşaat özellikleri ile sizin tercihlerinize bağlı olarak çeşitli özellikte ve türde yeni çatı yapımı gerçekleştiriyoruz. Günümüzde çatı inşası konusunda seçenek ve ürün çeşitliliği, sizin için en ekonomik ve kullanışlı çatı yapımını mümkün kılmaktadır. Bütçenize göre belirleyeceğiniz malzemelerle binanıza çatı yaptırabilir ve çatısız binaların yarattığı sorunlardan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

İstediğiniz malzeme ile ve istediğiniz tarzda çatılar inşa ederek sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyoruz. Kiremit, ahşap, membran, shingle gibi çeşitli alternatiflere göre geliştirdiğimiz size özel projelerimiz, usta personelimiz ve kaliteli hizmet anlayışımız ile sizleri buluşturuyoruz. Yeni çatı yapımı konusunda uzun uzun araştırma yapmanıza gerek yok. Gelin yeni çatınızı birlikte planlayalım ve yapalım.

İstanbul’da Yeni Çatı Yapan Firmalar

Çatılar, yapıların önemli bölümlerinden biridir. İstanbul’da yaşayanlar, çatı ile ilgili tüm sorunların çözümü için İstanbul’da yeni çatı yapan firmalar ile iletişim kurmalıdır. Çatılarda yalıtım, onarım ve temizlik önemlidir. İstanbul’da yeni çatı yapan firmalar, bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmektedir. Ancak tüm firmaların işlerini titiz bir şekilde yapması mümkün değildir. Çatılarda yalıtım işlemi kesinlikle yapılmalıdır. Çatı yalıtımları, yapıların korunmasını sağlamaktadır. Çatılarda yalıtım olmadığında su sızıntısı meydana gelmekte, bu da birçok soruna neden olmaktadır. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılmadığında çatı yalıtımlarında sorunlar yaşanabilmektedir. Bina inşa edilirken kaliteli bir çatı için yapılan masraf, inşaat yapım maliyetinin yüzde 5’i civarındadır. Hal böyle olurken İstanbul’daki bazı firmalar maliyetleri düşürmek için çatıları eksik inşa ettiği bilinen bir gerçektir. Bu durumda da çatılarda kısa sürede sorunların meydana gelmektedir.

Çatı yapılırken farklı kalitede malzemeler kullanılmaktadır. En üst kalitedeki malzemeler kullanılsa bile bilinçsiz bir şekilde uygulama yapıldığı bilinmektedir. Böyle bir uygulama yapıldığında çatı için harcanan para boşa gitmektedir. Ülkemizdeki çatıların büyük bir kısmında hatamı uygulamalar yapılmaktadır ve bu nedenle çatılarda sorun yaşanmaktadır. Bu durum İstanbul için de değişmemektedir. Bu nedenle İstanbul’da yeni çatı yapan firmalar araştırılırken personelin bilgi ve birikiminin yeterli olmasına dikkat edilmelidir. Çatı tamiratlarında da durum aynıdır. Firmaların işini ehli personelinin olup olmadığına dikkat edilmelidir. Firmamızda hizmet veren tüm personel yeterli deneyime ve bilgiye sahiptir. Bu nedenle kusursuz uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ayrıca firmamız, gerek çatı yapımında, gerek çatı onarımında en kaliteli malzemeyi kullanmaktadır. Firmamız, her tür çatı sorunu için profesyonel ekipleri ile kusursuz bir hizmet vermektedir.

İstanbul’un tüm noktalarına hizmet sunan firmamız, çatı tamiri, çatı izolasyonu, çatı temizliği ve çatı yapımını eksiksiz bir şekilde yapmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutan firmamız, İstanbul’da yeni çatı yapan firmalar arasında öncü konumdadır. Yeterli teknik altyapı, deneyimli ve eğitimli personelleri ile hizmet sunan firmamız, çatılarda meydana gelen sorunlara anında müdahale edebilme becerisine sahiptir. Firmamız, çatıdaki işleme başlamadan önce uzman personelleri ile detaylı bir keşif yapmakta, ardından çatı için gerekli olan projeyi hazırlamakta ve işlemi bu proje doğrultusunda yapmaktadır.

 

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım