Beton su izolasyonu, betonarme yapılarda görülen suyun yarattığı tahribatın ortadan kaldırılması amacıyla gerçekleştirilen uygulamalardır. Binalarda su sorunları çok çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir. Binanın dış cephesi, çatı, temel veya su tesisatından kaynaklanan sorunlar beton yapıda zaman içerisinde bozulmalara ve hasara sebep olur. Su, bulduğu en ufak boşluk veya çatlaktan bile girme özelliği sebebiyle başka hiçbir maddenin veremeyeceği kadar hızlı şekilde binalara zarar vermektedir.

Binalardaki su sorununun nereden kaynaklandığına göre uygulanacak çözüm yöntemleri de farklılık gösterir. Bu yüzden önce sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmek gereklidir. Eğer su tesisatında yaşanan bir problem varsa öncelikle su tesisatının elden geçirilmesi ve tamir edilmesi gereklidir. Aksi takdirde yapılacak hiçbir yalıtım uygulaması uzun vadede etkili olmayacaktır. Bu sorun giderildikten sonra gerçekleştirilecek yalıtım ile kesin ve kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Su sorunu binaların yağış alan dış yüzeyinden kaynaklanıyorsa, bina cephesine mantolama şeklinde yalıtım uygulaması yapılabilir. Ancak yine de suyun beton yapıya sızdığı bölgelerin tespit edilmesi ve öncelikle bu açıklıkların kapatılması gerekir.

Eğer su binanın çatısındaki inşaat hataları veya bakımsızlık sebebiyle sorun olmuşsa, çatılar için kullanılan çeşitli yalıtım uygulamalarından birinin seçilerek profesyonel bir işlem yapılması ile sorunun üstesinden gelinebilir.

Beton su izolasyonu tüm bu işlemlerin ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen özel bir uygulamadır. Beton yüzeyde meydana gelen çatlaklar veya ayrılmalar sebebiyle suyun zarar verdiği binaları bir an önce bu sorundan kurtarmak için geliştirilen pratik ve ekonomik yalıtım yöntemleri vardır. Çatlak ve boşluklara sızarak su ile temas halinde şişip boşluğu tamamen kapatan ve bu şekilde izolasyon sağlayan ürünler yanında sürme veya püskürtme şeklinde uygulanan izolasyon malzemeleri de bulunmaktadır. Mantolama veya serme şeklinde uygulanan beton su izolasyonu ürünleri ile bu şekilde yapılan yalıtımın güçlendirilmesi sağlanmaktadır.

Beton su izolasyonu teknik bir iştir. Bu yüzden bu konuda uzmanlaşmış usta ellere bırakılması en doğrusudur. Firmamız tüm yalıtım konularında olduğu gibi beton su izolasyonu konusunda da profesyonel ve ekonomik uygulamaları ile siz bina sakinlerinin hizmetindedir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım