ÇATI ISI İZOLASYONU

ÇATI ISI İZOLASYONU

ÇATI ISI İZOLASYONU

Çatılar binaların hem nefes alan hem de en fazla dış etkiye maruz kalan kısımlarıdır. Çevre koşullarının olumsuz etkilerinin en fazla hissedildiği bina bölümü olan çatılarda yaşanan problemler tüm binayı etkilemekte ve dolayısı ile yaşam koşullarını belirlemektedir. Ne yazık ki ülkemizdeki inşaatçılık anlayışı çatılara gerekli özenin gösterilmediğini ispatlamaktadır. Çünkü çatısı sorunsuz veya uzun yıllar tamir – tadil gerekmeden kullanılabilecek bina neredeyse yoktur. İnşaat yapılırken hasarlı kiremitler, tahtalar ve diğer malzemeler çatılarda kullanılarak değerlendirilmektedir. Bu da çatıların bina kullanılmaya başlandıktan kısa bir süre sonra sorun çıkarmasına sebep olur.

Apartman yaşamının genel inanışı çatıdaki sorunun sadece en üst katta ikamet eden insanları ilgilendirdiği olsa da, ihmal edilen çatılar bir süre sonra tüm binanın ortak sorunu haline gelir. Özellikle ciddi ısı kayıplarının yaşandığı çatılar sebebiyle tüm bina sakinleri artan enerji faturaları ile karşılaşmaktadır. Çatılar sebebiyle yaşanan enerji kayıplarını önlemenin çözümü ise çatı ısı izolasyonu işlemidir. İzolasyonu yapılmış çatıların altındaki binalar kışın sıcak, yazın serin niteliğini korumakta ve enerji harcamaları ciddi oranda azalmaktadır.

Yapılacak en doğru şey çatının büyüklüğü ve özelliğine uygun yalıtım malzemesi ile çatı ısı izolasyonu gerçekleştirmektir. Çatı ısı izolasyonu aynı zamanda su sızıntılarını da engelleyen özelliği sebebiyle binaların rutubetlenmesini önler.

Çatı ısı izolasyonu ürünleri çeşitli malzemelerden üretilir. Bulunulan bölgenin iklim koşullarına en uygun malzemenin seçilerek uygulamanın yapılması gerekir. Bunun yanında çatının da sorunsuz ve izolasyonun işlevini yerine getirmesini sağlayacak şekilde tamirinin yapılmış olması şarttır. Aksi takdirde izolasyon kendisinden beklenen fonksiyonu yerine getiremeyecektir. Sağlam bir çatı örtüsü altına uygulanan çatı ısı izolasyonu uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılır ve bina sakinlerine maddi külfet yaratmaz.

Çatı ısı izolasyonu işini uzun yıllardır yapmaktayız. Gelişen teknoloji ile çeşitlenen izolasyon malzemelerinin tümünün uygulama teknikleri konusunda ustalaşmış personelimiz çatınız için en doğru malzemeyi en ekonomik şekilde çatınıza uygulamakta, çatınızın sorun yaratabilecek diğer kısımlarını da elden geçirerek izolasyonun işlevini tam olarak yerine getirmesini sağlamaktadır. Her türlü çatı sorununuzda yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım