Çatı Firmaları

Çatı Firmaları

Çatı Firmaları

Çatı firmaları, binaların en önemli bölümlerinden biri olan çatıların bakım ve onarımını gerçekleştiren profesyonel kuruluşlardır. Bu kuruluşlar, bakım ve onarım hizmetinin yanı sıra yağmur oluklarının temizliğini de gerçekleştirmektedir. Genel olarak çatılarda ortaya çıkan sorunlar, tadilat işleminin ardından aynı bölgedeki su sızıntısının tekrarlanması, nem, ısı izolasyonu yapıldıysa akan su nedeniyle izolasyon malzemesinin özelliğini yitirmesi gibi sıralanabilmektedir. Bu sorunlar özellikle uygulamadaki yanlışlıklardan kaynaklanmaktadır. Çatı firmalarının uygulama yaparken kullandıkları izolasyon ve kaplama malzemelerinin, projeye göre kullanmasına dikkat edilmelidir. Çatı firmasında hizmet veren personelin de çatı teknikleri ile ilgili bilgilerinin yanı sıra iş güvenliği konusunda da bilgi sahibi olması gereklidir. Yapılan tüm işlemler mevzuata uygun olmalıdır. Yapılan iş mutlaka teknik personel tarafından denetlenmelidir. Muhtemel sorunlar yapım aşamasında giderilmelidir. Firmamız, uzman personeli ile çatı konusunda çözüm üretmektedir.

Çatı firmaları seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle firmanın alt yapısının ve teknik kadrosunun en iyi seviyede olması gereklidir. İşlem yaptırırken bilinçli personelle çalışan ve kaliteli malzeme kullanan firmalar seçilmelidir. İzolasyon ve kaplama malzemelerinin TSE standartlarına uygun olması önemli bir ayrıntıdır. Çatı uygulaması yapan firmaların garanti vermesine de dikkat edilmelidir. Çatı firması ile uygulama öncesinde sözleşme yapılması da önemli hususlar arasındadır. Firmamız, binayı yerinde incelemekte, yapım ve izolasyon konusunda en uygun fiyatı vermektedir. Uygun fiyat verilirken kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi en üst seviyededir.

Çatı uygulamalarında kullanılacak olan belgelerin ya CE ya da TSE belgeli olmasına özen gösterilmelidir. Çatı tamir edilecekse, yenilenecekse ya da sökülecekse malzemenin bulunduğu yerden nasıl kaldırılacağı, nasıl korunacağı da önemlidir. Firmamız, bu tür konularda da ayrıntılı rapor hazırlamaktadır. Profesyonel çatı firmaları mutlaka işe başlamadan önce risk değerlendirmesi yapmaktadır. Firmamız da bu değerlendirmeyi yapmaktadır. Risk değerlendirilmesinin ardından firmamız, toplu koruma önlemlerine öncelik vermektedir. Yüksek binalarda çalışılacaksa hava şartlarına mutlaka dikkat edilmeli, mevsime göre özel önlemler alınmalıdır. Firmamız, bu değerlendirmeleri yapmaktadır. Çatı işlemleri titizlik isteyen işlemlerdir. Bu nedenle işlem sırasında personel çatıdan yere herhangi bir malzeme atmamaktadır. Bu konuda da risk sıfırdır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım