ÇATI İZOLASYON USTASI

Çatı İzolasyon Ustası

Çatı İzolasyon Ustası

             Çatı izolasyon ustası, çatı yalıtım işleri konusunda uzmanlaşmış kişilere verilen isimdir. Çatı uygulamaları arasında en önemlilerinden biri olan izolasyon, binaların su sebebiyle yaşadığı sorunların önlenmesi ve ısı kayıplarına engel olunması amacıyla geliştirilen özel tekniklerdendir. Tarih boyunca evlerin üzerine çatı yapan insanlar, çatılarda görülen dış dünyanın olumsuz etkilerini evlerinden uzak tutmak için çeşitli önlemler de geliştirmişlerdir. İklim ve çatının kullanım amacına bağlı olarak değişen yalıtım çeşitleri, bugün için teknolojik ürünlere yerini bırakmıştır.

Bugün için bina inşaatında en fazla kullanılan malzeme betonarmedir. Betonun sağlam ve dayanıklı yapısı olsa da zaman içinde meydana gelen tahribat betonarme binalarda sorun yaratır. Çatılar da betonarme ve yağışlara, rüzgara, soğuğa ve sıcağa en fazla maruz kalan alanlar olduğundan diğer bina bölümlerinden çok daha fazla yıpranırlar. Bu yüzden binanın dış cephe kısımları içinde en fazla bakıma ve özene ihtiyaç duyulan alanlar çatılardır.

Çatılarda su sızıntıları sebebiyle binalarda görülen rutubet, küflenme ve deformasyonun önlenmesi, ısı kayıpları sebebiyle artan enerji maliyetlerinin engellenmesi, dış dünyanın yüksek seslerinden evlerin korunması için yalıtım uygulamaları yapılır. Çatı izolasyon ustası bu uygulamaları gerçekleştiren kişidir. İyi bir çatı izolasyon ustası sizi suyun, sıcağın, soğuğun ve gürültünün zararlı etkilerinden koruyacak yalıtım uygulamalarını kusursuz gerçekleştirerek, huzurlu ve konforlu bir hayat sürmenize yardımcı olur.

Çatı yalıtım malzemeleri gün geçtikçe çeşitlenerek artmaktadır. Çok amaçlı yalıtım malzemeleri tüm yalıtım ihtiyaçlarını tek uygulama ile sağlayabilir. Bunun yanında yalıtım malzemeleri belli bir teknikle ayrı malzemelerin aynı anda kullanılması ile de yalıtım imkanı verirler. Ayrıca sıkılarak veya sürülerek uygulanan yalıtım malzemeleri de bulunmaktadır. Hangi tür yalıtım malzemesi kullanılırsa kullanılsın, önemli olan çatı izolasyon ustasının beceri ve deneyimidir. Yanlış veya eksik bir işlem yalıtımdan beklenen faydayı sağlamayacak ve bir süre sonra işlevsiz hale gelecektir.

Çatı yalıtımı yaptırmak istiyorsanız firmamızın izolasyon uygulamaları ve çeşitliliği hakkında bilgi almadan karar vermeyin. En iyi malzemeleri en ekonomik ve kaliteli işçilikle buluşturan firmamız, çatı yalıtım işlerinde sektörün en iyileri arasındadır.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım