Çatı izolasyon malzemeleri, çatı yalıtımı için kullanılan ürünlere verilen genel isimdir. Teknolojinin ve sanayinin gelişmesi ile yalıtım uygulamaları konusunda her geçen gün yeni bir ürün piyasaya çıkmaktadır. Tükenen enerji kaynakları, zorlaşan yaşam koşulları, artan enerji faturaları gibi sebeplerle insanlar yaşadıkları alanların dış dünyanın insan vücudu için zararlı olan ısısını ve hava içeriğini evlerinden ve kendilerinden uzak tutmak konusunda çözüm arayışına girerler.

Binaların dış cephesi, balkon kapıları, evlerin pencereleri, çatılar gibi alanların dış dünyadan mümkün olduğunca izole edilmesi daha sağlıklı yaşam koşullarını sağlar. Bunun için de farklı malzemelerle binalar ile çevre arasına bir çeşit koruma kalkanı oluşturmak gerekir. Bunu sağlayan en önemli ve bilinen ürünler ise yalıtım malzemeleridir.

Çatı izolasyon malzemeleri de binaların en üstünde yer alan ve dış dünyadan en fazla etkilenen çatılar için geliştirilmiş yalıtım ürünleridir. Çok çeşitli içerikte ve kullanım amaçlı üretilen  bu malzemelerin çatılara uygulanması ile ısı ve su yalıtımı yanında ses ve radyasyon yalıtımı sağlamak mümkün olmaktadır.

Çatı izolasyon malzemeleri arasında, çatıların üzeri kapalı veya teras çatı olmasına göre farklı alternatifler mevcuttur. Yükseltilerek kapatılmış çatılar için uygulanan yalıtım ürünleri hem çatı kaplama malzemeleri için hem de çatı zemini için farklı içeriktedir. Serilerek, levha şeklinde, sürülerek, püskürtülerek veya dökülerek uygulanan onlarca farklı çatı yalıtım malzemesi vardır. Binanın ihtiyacı ve iklimsel özelliklere göre bir değerlendirme yapılarak hangisinin kullanılacağına karar verilir.

Teras yani üzeri açık bırakılan çatılar için kullanılan çatı izolasyon malzemeleri ise doğrudan dış dünyaya açık olan bu tür çatılar için daha farklı ve yüksek mukavemetli içerikte üretilmektedir. Koruyucu bir çatı örtüsünün bulunmadığı bu tür çatılarda daha dikkatli ve detaylı uygulamalar yapılmalıdır.

Firmamız uzun yıllardır yalıtım uygulamaları konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Özellikle çatı izolasyon malzemeleri yelpazemizi geniş tutarak müşterilerimizin her türlü talebine cevap vermekteyiz. En fazla sorun çıkaran bina bölümleri olan çatıların yalıtımının ayrı bir özen ve teknik gerektiğinin bilinci ile uzman ekibimiz ve profesyonel uygulamalarımız ile daima hizmetinizdeyiz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım