Yağmur Oluğu Temizliği

Yağmur Oluğu Temizliği

Yağmur Oluğu Temizliği

Yağmur oluğu temizliği tehlikeli ve zor bir işlemdir. Bu nedenle uzman kişilere yaptırılması gereklidir. Yağmur oluklarının belirli sürelerde kontrol edilmesi önemlidir. Genel olarak bu süre iki yılda birdir. Ayrıca yağmur sonrasında oluklarda herhangi bir problem olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Yağmur oluklarında herhangi bir tıkanıklık söz konusu olduğunda öncelikle çatıdan yere doğru uzanan boruda bir sorun olup olmadığına bakılmalıdır. Bu boruda bir tıkanıklık olduğunda suyun pencere önlerine akması söz konusu olabilmektedir. Bu da istenmeyen bir görüntünün doğması anlamına gelmektedir. Firmamız, yağmur oluklarının tıkanıp tıkanmadığını da kesin olarak tespit edebilecek yeterli teknik donanıma sahiptir. Çatının kenarında bulunan oluklara dere adı verilmektedir ve bunlar, açık ya da kapalı olmaktadır. Açık olan derelerin takınması ve temizlenmesi, kapalı derelere göre daha kolaydır. Bu nedenle binalarda açık olukların kullanılması tavsiye edilmektedir ancak yine de kapalı oluklar kullanılmaktadır ve bu oluklardaki tıkanıklığın nerede olduğu da kolayca tespit edilebilmektedir.

Dereler, drenaj adı ile de bilinmektedir. Drenajlar, yağmur suyunun çatıdan tahliye edilebilmesi için doğru bir açıda yapılmalıdır. Drenaj borusunun belli noktalarına bir parça takılarak yaprakların tıkanıklığa neden olmasının önlenmesi de mümkündür. Firmamız, gerektiğinde bu parçanın takılmasını da tavsiye etmektedir. Bu parçanın kullanılıp kullanılmaması tamamen bina sakinlerinin talebi doğrultusundadır. Firmamız, bu tip parçanın kullanılmadığı yağmur oluklarının da temizlenmesini güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Yağmur oluğu temizliği yapılırken öncelikle tıkanıklığın nedeni tespit edilmekte ve temizlik işlemi bundan sonra yapılmaktadır. Temizlik personelimiz, sorunun neden kaynaklandığını da kolaylıkla tespit edebilmektedir. Temizlik işlemi yapılırken yağmur oluklarına herhangi bir zararın verilmesi söz konusu değildir. Firmamız, her tür tıkanıklığın açılmasını sağlamakta, yağmur oluğu tıkanıklığı nedeniyle ortaya çıkan sorunu kısa süre içinde ortadan kaldırmaktadır.

Yağmur olukları, farklı malzemelerden yapılmaktadır. Firmamız, her tür malzemeyle yapılan yağmur oluklarını temizleme kapasitesine sahiptir. Yağmur oluğu temizliği yapılırken kullanılan malzemeler de olukların yapısına zarar vermemektedir. Özel olarak geliştirilen kimyasallar kullanan firmamız, yağmur oluklarında meydana gelen tüm sorunları kalıcı olarak çözmektedir ve bu işlemi yaparken de temizlik öncesinde belirlediği fiyattan farklı bir fiyatlandırma yapmamaktadır.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım