Çatı Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çatı Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çatı Tamiri Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çatı tamiri yapılırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun detaylarına inelim. Çatısı olmayan bir evi veya binayı düşünün. Çatı izolasyonu eğer binanın güvenilirliğini sağlayamaz ve evin inşasını bozacak gereksiz ısı köprüsün oluşturmasıyla çatılar direkt olacak şekilde ısıl konforunu düşürücü bir etkiden dolayı binanın mevcut ömrünü de baya bir kısaltır.

Çatının yapımı veya çatı tamiri tamamlanmış görünen bazı çatılardaki izolasyon güvenliğinin içinde oturan eski veya yeni binalar, işyerleri, fabrikalar, plazalar çatı sistemlerinin komple değiştirilmesinde de zor ve meşakkati uygulamayla yeterli çözüme ulaşılamamaktadır. Sinir bozucu olarak görülse de kurulabilecek çatı sisteminin, seçiminden tutun çatı firmasına kadar çıkabilecek maliyetler de bunu anlayabilirsiniz.

Çatı tamiri yapılırken nelere dikkat edilmelidir sorusunda başka bir ayrıntı ise binalarda çatı ne kadar önemliyse çatı sistemindeki kaplama, su yalıtımı, izolasyonu, ısı yalıtımı önemli olmaktadır. Eğer bunlardan bir tanesi kötü malzemeyle yapılmış olursa, yapıldıktan kısa bir zaman sonra çatı yalıtımı kaynaklı olan problemler gün yüzüne çıkacaktır.

Çatı izolasyonu binaların yapımının esnasının toplam maliyetinin yaklaşık %5’lik bir kısmını oluştursa da inşaat işinde olan firmaların çatı hesaplamalarını en minimize indirip kalitesiz malzemeler ile bilinçsiz olan çatı uygulamaları yapmaktadırlar. Durum böyle olunca da bir kışı bile geçiremeden çatı da sürekli problemler haline gelir ve içerisindeki kişileri rahatsız eder.

Çatı tamiri yapılırken neler dikkat edilmelidir sorusunda birçok nokta vardır. Bizler size en önemli noktaları aktarmaya çalışmaktayız. Çatı izolasyon malzemelerinin arasında çok farklı çeşitler bulunur. Geliştirilmiş ola kaliteli yüksek uv. Dayanım standartına girmeyen çatı malzemelerinin zaman zaman bilinçsiz bir şekilde çatı ustalarının yanlış uygulamalarını sonucunda boşa gitmesi, istenilen çatı izolasyonunu da sağlayamaz. Bu yüzden malzeme konusuna da dikkat edilmesi gerekir.

Çatılarınızın yeniden onarımını ya da yapımı istiyorsanız mutlaka iş alanında uzman olan kişilere başvurun. Bizler sizin yanınızda olup sorunsuz bir çatı yapıp size vermek için buradayız. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizin gelip gerekli olan tasarımı ve gözlemi yapmasını sağlayarak, uygun fiyatta bir bütçe çıkartmaktayız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım