KİREMİT AKTARMA

KİREMİT AKTARMA

KİREMİT AKTARMA

Kiremit çatılar ülkemizde en çok tercih edilen ve kullanılan çatı türüdür. Kiremitin ucuz ve çok bulunan bir malzeme olması,  yalıtkan özelliği ve binalara ek yük bindirmemesi gibi sebeplerle sıklıkla tercih edilmesi sebebiyle ülkemizde geleneksel anlamda çatı uygulaması denilince akla ilk olarak kiremit çatılar gelir.

Ancak bir çeşit topraktan yapılan kiremitler de çeşitli sebeplerle zaman içinde yıpranarak işlevini yerine getiremez hale gelir. Bu durum çatı örtüsünün altına su sızdırmasına, güneşin ve rüzgarın zararlı etkilerinin binada olabildiğince hissedilmesine sebep olmaktadır. Yapılması gereken en akıllıca şey, düzenli periyotlarla kiremit çatıların aktarılmasıdır.

Kiremit aktarma işi, çatıdaki mevcut kiremitlerin tek tek kontrol edilerek zarar görenlerin ayrılması, kiremit altı örtüsünün yenilenmesi ve artık kullanılmayacak hale gelen kiremitlerin yerine yenilerinin konularak yeniden döşenmesidir. Bu işlem yapılırken kiremit örtünün üzerine kurulduğu iskelet yapının da kontrol edilmesi ve gerekli ise yıpranan kısımların yenilenmesi en doğrusu olacaktır.

Kaldırılan kiremitlerin kiremit altı örtüsü yalıtıma uygun bir malzeme ile değiştirilmelidir. Çünkü kiremit altı örtüleri de tıpkı kiremitler gibi zaman içerisinde yıpranırlar. İskeletin de elden geçirilmesinden sonra kiremitler yeniden döşenirler. Çatıdaki bacaların bakım ve onarımı da yapıldıktan sonra, bacaların kiremitlerle birleştiği kısımlara uygun yalıtım malzemesi ile izolasyon gerçekleştirilir. Kiremitlerin açılı şekilde birleştiği çatı köşelerine de birleştirme kiremitleri uygulanarak betonla sabitlenmesi sağlanır.

Kiremit aktarma yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu çatının diğer kısımlarına ve sağlam kiremitlere zarar vermemektir. Su dereleri ve su giderlerinin de uygun şekilde tadilatı yapılmalıdır.

Çatı tamiri ve kiremit aktarma işi bir bütündür. Sadece kiremit aktarma ile çatının sorununun giderildiğinden bahsedilemez. Kiremitlerin aktarılması esnasında gerekli olan tüm detayların da dikkatle bakım ve onarımının gerçekleştirilmesi şarttır.

Firmamızda profesyonel anlamda kiremit aktarma hizmeti verilmektedir. Kiremit aktarma hizmetimizle sizi en kısa zamanda, en az masrafla yenilenmiş ve her noktası dikkatle onarılmış bir çatıya kavuşturmak için çalışıyoruz. Kiremit aktarma ve çatı ile ilgili her konuda bilgi ve tecrübemizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım