Havuz fiyatları konusunda bir liste belirtmek mümkün değildir. Günümüzde havuzlar inşa şekli, kullanılan malzeme ve büyüklüğüne göre onlarca farklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. İnşaat ürünleri konusundaki teknolojik gelişmeler, her geçen gün yeni bir malzeme ve uygulamanın ortaya çıkması sebebiyle havuz fiyatları da her sene değişir.

Havuz yaptırmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan havuzun büyüklüğü ve türü konusunda karar verdikten sonra bir havuz inşa firması ile görüşerek, hazırlanacak projeye göre fiyat teklifi alarak işe başlayabilirsiniz.

Havuzun büyüklüğü ne amaçla kullanılacağına, yapılacak alanın uygunluğuna ve iş sahibinin bütçesine göre belirlenir. Kolay inşa imkanı sağlayan ve ekonomik olan prefabrik havuzlar 200 m2’ye kadar yekpare olarak üretilebilmektedir. Eğer ihtiyacınız size özel bir yüzme havuzu ise 200 m2’ye kadar prefabrik havuz yaptırarak daha ekonomik ve pratik şekilde havuz sahibi olabilirsiniz. Gömme veya zemin üstü uygulama yapılabilen prefabrik havuz fiyatları, betonarme havuzlara göre daha ucuzdur. Su sızdırmazlığı konusunda büyük avantaj sağlayan bu havuzlar, düzenli bakım ve temizlik yapılması halinde 20 yıla kadar kullanım imkanı verir. Ancak siz klasik yöntemle betonarme bir havuz istiyorsanız, maliyet biraz daha yükselecektir. Betonarme havuzlar genellikle gömme olarak inşa edilirler. Ancak isteğe bağlı olarak zemin üstü betonarme havuz da yapılabilir.

Son yıllarda çelik gövdeli havuzlar da inşa edilmeye başlanmıştır. Çeliğin diğer inşaat malzemelerine göre daha pahalı olması sebebiyle çelik konstrüksiyon havuzlar diğer havuzlardan daha pahalıdır. Ancak dayanıklılık ve su sızdırmazlığı konusunda prefabrik ve betonarme havuzlara göre çok daha uzun süre kullanım imkanı sağlar.

Çocuk ve süs havuzları ise daha sığ, ortalama 50 cm derinlikte inşa edilir. Daha az hafriyat gerektiren bu havuzlar, PVC’den üretilen hazır bloklar halinde de uygulanabilmektedir. Ayrıca çocuk havuzlarının zemin üstü kurulumu da mümkündür.

Havuz deyip geçmemek gerekir. Onlarca farklı çeşidi ve modeli olan havuzlar, detaylı ve teknik bir uygulama ile inşa edilirler. Bu yüzden havuz fiyatları konusunda net bir rakam zikretmek mümkün değildir. Fiyatlarımız ve ekonomik ödeme seçeneklerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım