SHİNGLE ÇATI

SHİNGLE ÇATI

SHİNGLE ÇATI

Türkiye’de çatılar geleneksel bir alışkanlıkla genellikle kiremitten inşa edilmektedir. Ancak kiremitin sağladığı fayda kadar, kırılgan olması sebebiyle sıkılıkla yarattığı sorunlar da vardır. Sürekli tamir ve bakım isteyen ve kırılgan malzemelerden yapılan çatıların masrafları bir süre sonra yeni bir çatı yaptıracak kadar ciddi rakamlara ulaşmaktadır.

Gelişen ve yenilenen teknoloji ile inşaat sektöründe her gün yeni bir ürün piyasaya sürülmektedir. Değişen mimari tarzın da etkisiyle bina sahipleri farklı model ve özellikte çatıları tercih etmeye başlamıştır. Bu yeni ürünler arasında son yıllarda en fazla rağbet gören, asfalt kiremit olarak da adlandırılan shingle çatı kaplamasıdır.

Shingle çatı rüzgar, yağış, güneş ışığı gibi dış etkilere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir. Doğru uygulama yapılması halinde uzun yıllar bozulmadan işlevini yerine getirir. Kiremit veya diğer çatı örtüsü malzemelerine göre daha hafif olması sebebiyle binalara yük bindirmeyen ve deprem gibi felaketlerde daha fazla koruma sağlayan özelliğe sahiptir. Çok değişik renk ve desenlerde üretilebilen bir malzeme olası sebebiyle de dekoratif ve estetik görünüm sunmaktadır. Uygulaması kolay ve ek malzeme gerektirmeyen bir özelliği vardır. Elastik ve dayanıklı yapısı sayesinde üzerinde yürümeye ve yük taşımaya müsaittir. Yapısında bulunan minyatür taşlar güneş ışınlarının yansıtılmasını ve ultraviyole ışınların binaya ulaşmasını engellemeyi sağlar. Her iklim ve hava koşuluna uyumlu olması sebebiyle de tüm bölgelerde kullanılabilmektedir.

Shingle çatı tüm bu fonksiyonel özellikleri yanında bina görünümüne sağladığı katkı ile eski binaların bile çok daha şık ve güzel görünmesini sağlar. Hafif olması sebebiyle altına inşa edilecek iskelet maliyetini azaltır. Uygulaması kolay olduğu için zaman bakımından da çok daha kısa sürede inşa edilebilmektedir. Doğru uygulanması halinde onlarca yıl bozulmadan ve tamirat istemeden dayanma özelliği de shingle çatı için tercih sebebi olmaktadır.

Her renk ve desende shingle çatı uygulamalarımız ile güzelleştirdiğimiz çatılar arasına sizin çatınızın da girmesi artık hayal değil. Ekonomik ve kaliteli shingle çatı hizmetimiz ile sıfırdan shingle çatı inşası yanında mevcut çatınızın yıkılarak shingle çatı ile değiştirilmesi uygulamalarımız da bulunmaktadır.

İstanbul Shingle Çatı Yapımı

Shingle çatı son yıllarda sıkça kullanılan çatı dekorasyonlarından birini oluşturmaktadır ve İstanbul’daki uygulamalar için İstanbul shingle çatı yapımı hizmetini kusursuz bir şekilde gerçekleştiren firmalardan alınması, uygulamaların sağlıklı yapılabilmesi için önemlidir. Çatı ve teras çatı modelleri arasında bulunan shingle çatı uygulaması, güçlü su yalıtımı sağlamaktadır. “Şıngıl Çatı” olarak da nitelendirilen bu malzeme, çatı kaplama malzemesidir. Eğimli çatılarda çatı kaplamak için kullanılan bu su yalıtım malzemesi, son zamanlarda en fazla tercih edilmeye başlanan çatı kaplama malzemesi olduğunu söylemek doğru bir ifadedir. Esnek bir yapıya sahip olan bu malzeme uygulama esnasında kolaylık sağlamaktadır. İstanbul’da single çatı uygulamasını yapmak için mutlaka İstanbul shingle çatı yapımı işini sorunsuz olarak uygulayan işletmelerle irtibat kurulmalıdır. Firmamız, uzman personeli ve kullandığı kaliteli malzeme ile müşterilerinin tüm beklentilerini en üst seviyede karşılamaktadır.

İstanbul shingle çatı yapımı uzmanlık isteyen bir uygulamadır. Bu çatıyı yaparken öncelikli olarak çatı yapı malzemelerinin hazırlanması gereklidir. Hazırlanan çatının üzerine ilk olarak OSB levha kaplanmalıdır. Bu levhanın üzerine su izolasyonunun sağlanması için membran, şalomu yardımı ile kaplanmalıdır. Bu kaplamanın üzerine da shingle çatı örtüsü uygulanmalıdır. Uygulama yapılırken mutlaka shingle çatı çivisi kullanılmalıdır. Firmamız, shingle kaplanacak çatıya ilk olarak metal ve ahşaptan sağlam bir iskelet yapmaktadır. Bu iskeletin sağlam olması gereklidir ve bir insanı taşıyabilmelidir. OSB levhanın veya shingle altı örtüsünün üzerine en uç kısımdan taraftan başlanarak shingle döşenmelidir. Uç kısımların, daha dışarıda ve boşluğa gelecek şekilde döşenmesi de mümkündür. Her shingle çatı malzemesinin bir öncekinin üzerine binecek şekilde yerleştirilmesine de dikkat edilmelidir. Teras çatı modellerinde de bu aşamaların kullanılması mümkündür, kullanılarak shingle çatı görüntüsü elde edilebilir.

Çatı modellerinde shingle uygulaması, güçlü bir izolasyon sağladığı için tercih edilmektedir. Ancak her firmanın bu uygulamayı kusursuz bir şekilde yaptığı düşünülmemelidir. Öncelikli olarak firmada hizmet veren personelin shingle çatı yapımı ile ilgili deneyimli, eğitimli ve donanımlı olması gereklidir. İstanbul shingle çatı yapımı hizmeti almadan önce firmanın referanslarının incelenmesinde yarar vardır.

 

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım