Ucuz havuz yapımı, havuz yapımında kullanılan malzemeye, havuzun büyüklüğüne, zeminin özelliğine ve inşaatı yapacak firmanın talep edeceği ücrete bağlıdır.

Evinize, işyerinize, sitenize veya yazlığınıza havuz yaptırmak istiyor ve bunu olabildiğince düşük bir maliyetle gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle söylenmesi gereken normal fiyatından çok daha ucuza yapılan havuzların kalitesi ve sağlamlığından şüphe etmeniz gerektiğidir. Çünkü sorunsuz bir havuz inşa etmek için kullanılacak malzemenin fiyat aralığı bellidir. Bundan daha ucuza havuz yapacağını iddia eden bir firma ya çok kötü malzeme kullanıyordur yada işçilik kalitesi düşüktür. Ki bu bir süre sonra havuzda çıkan çeşitli sorunlarla kendini gösterecektir.

Elbette bir havuz sahibi olmak ve bunu olabildiğince ekonomik şekilde yaptırmak istersiniz. Aynı malzeme ve aynı kalitede işçilik için daha fazla para ödemeye gerek yoktur. Ancak bunun için de havuz firmalarından teklifler almanız, malzemeleri ve işçiliklerini detaylı şekilde değerlendirmeniz gerekir. En ucuzu diye başka hiçbir kritere bakmadan bir firma ile anlaşmanız kısa süre sonra sorun ve maliyetinden de fazla masraf çıkaracak havuz demektir.

Ucuz havuz yapımı için öncelikle belirlemeniz gereken husus havuzu ne amaçla kullanacağınız ve kaç m2’lik bir havuz istediğinizdir. Ticari bir işletmeye havuz yaptıracaksanız daha kapsamlı bir havuza ihtiyacınız var demektir. Bu durumda buna uygun projeler arasından seçim yapmanız gerekir. Ancak evinize, sitenize veya yazlığınıza kişisel kullanım için bir havuz yaptırmayı düşünüyorsanız daha küçük hatta prefabrik bir havuz bile sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ucuz havuz yapımı için önemli faktörlerden biri de çalışacağınız firmanın fiyat politikasıdır. Bazı firmaların iş hacmi daha az olduğu için tek bir işle tüm masraflarını çıkarmak için çok daha fazla fiyat talep ederler. Ancak müşteri portföyü geniş ve referansları olan firmalarda iş çok olduğundan daha uygun fiyatlara daha fazla havuz inşa ederler. Bizim gibi uzun yıllardır havuz inşa eden ve geniş bir müşteri kitlesi bulunan firmalarda fiyatlar daha makuldür. Çünkü bizim için karın yüksekliği değil müşteri memnuniyeti ve piyasada kalıcılık önemlidir. Bu yüzden ucuz havuz yapımı için bizimle irtibata geçerek fiyatlarımız, uygulamalarımız ve referanslarımız hakkında detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım