BULGURLU ÇATI USTASI

BULGURLU ÇATI USTASI

BULGURLU ÇATI USTASI

Ülkemizde binaların en fazla ihmal edilen ve en az önemsenen yerinin çatı olduğu bilinir. Tüm binayı özenle yapan, hiçbir detayı atlamayan, en iyi malzemeyi kullanan müteahhitler dahi iş çatı kısmına gelince aynı hassasiyeti göstermemekte. Sadece en üt katta bulunan dairelerin sorunu gibi görünen çatılar, aslında tüm binayı ilgilendirir ve zaman içinde tüm bina sakinlerinin sorunu haline gelir.

Çatıların yapımı esnasında ihmal edilen veya gözden kaçan hususlar, birkaç yıl içinde kendini göstermeye başlar. Özellikle ısı kayıplarının ve su sızıntılarının hissedilmesi ile ortaya çıkan çatı sorunları, geçici çözümlerle giderilmeye çalışılırsa veya ihmal edilirse gittikçe daha büyük sıkıntılara sebep olur. Betonarme binaların özelliği gereği, sudan ve rutubetten korunması gerekir. Suyun binanın çeşitli yerlerinden içeri girmesi veya yüzeyde birikmesi sonucu beton yapıda hasar meydana gelir. İhmali halinde birkaç yıl içinde çatlaklar büyür ve insan hayatını tehdit eder hale gelebilir. Çünkü su sadece en üst kat veya çatıda hasar yaratmaz, su bulduğu yoldan ilerleyerek tüm binaya sirayet eder.

Çatılar için yapılması gereken ilk şey detaylı bir kontrolün yapılmasıdır. Bunun için çatının sorun çıkarmasını beklemeye gerek yoktur. Bilakis hiç sorunu olmayan bir çatınız dahi olsa iyi bir çatı ustası tarafından kontrol edilmesini istemelisiniz. Çünkü o an için sorun olmayan ve sizin farkında olmadığınız bir detayın, bir süre sonra sorun çıkarmaya başlayacağını ancak bir çatı ustası öngörebilir. Bunun yanında sorun çıkarmaya başlayan bir çatı varsa veya binada yaşanan sorunun çatıdan kaynaklanıyorsa, ivedilikle bir usta ile görüşmek ve çatınızı kontrol ettirmek gerekir. Böylece küçük bir müdahale ile giderilebilecek bir problem büyümeden çözülmüş ve giderilmiş olur.

Sorun çıkarmaya başlayan çatılar için öncelikle bir keşif yapılması ve problemin nerden kaynaklandığının tespit edilmesinden sonra çözümü belirlemek ve ilk fırsatta uygulamaya geçmek gerekir. Firmamız her türlü çatı probleminizde ücretsiz keşif hizmeti ve ekonomik çözümleri ile yanınızdadır.

Bulgurlu çatı tamiri, Bulgurlu çatı tamircisi, Bulgurlu çatı izolasyon, Bulgurlu çatı servisi ve Bulgurlu çatı ustası ihtiyaçlarınızda hizmetinizdeyiz.

ÜSKÜDAR BÖLGESİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım