KANDİLLİ ÇATI USTASI

KANDİLLİ ÇATI USTASI

KANDİLLİ ÇATI USTASI

            Deprem konusunda Dünya’nın en riskli bölgelerinden biri olan ve tarihi boyunca birkaç kez büyük depremlerle yıkılan İstanbul, bilim adamları tarafından bina yapımı ve dayanıklılığı konusunda sürekli uyarılan bir bölgedir. Devlet tarafından getirilen zorunlu uygulamalar neticesinde binaların deprem yönetmeliklerine uygun inşa edilmesinin yanında, bu yönetmelikten önce yapılan binalar için de depreme dayanıklılık uygulamaları zorunlu tutulmuştur.

Dünya’nın en riskli ve büyük depremlerinin yaşandığı Japonya’da bir deprem olması halinde insanlar kendilerini binadan aşağı atmak veya bina dışına çıkmak yerine, binanın en üst katına yani çatıya çıkmaktadır. Bu yüzden deprem konusunda Dünya’nın en tedbirli ülkesi olan Japonlar, çatıları kurtarma alanı olarak görerek çok daha sağlam ve güvenli inşa etmektedir.

Ülkemizdeki binaların çatılarının da bu amaçla düzenlenmesi ve kullanılması pek ala mümkündür. Olası büyük bir depremde binanın çatısına çıkmak can kayıplarını yüzde yüze yakın önleyecek bir davranıştır. Bu yüzden binalarımızın çatılarını depreme dayanıklı ve barınak tarzında inşa edebilir veya güçlendirebiliriz. Çelik konstrüksiyon üzerine hafif malzemelerle çatı örtüsü yapılması gibi pratik çözümlerle çatılarımızı depremler için güvenli ve can kurtaran alanlar haline getirebiliriz. Diğer yandan depremde sadece çatının çökmesi halinde bile binanın ciddi hasar göreceği açıktır. Bu açıdan da çatıların sağlam ve bakımlı olması çok önemlidir.

Yani çatılarımız, biraz özenli ve sorumlu davranışla çok amaçlı bir alan haline getirilebilir. Güzel bir uygulama ve iyi bir yalıtımla çatıda kullanılabilir ek alanlar yaratılabilir. Çatılara gerekli özenin gösterilmesi ve tadilatının sürekli yenilenmesi ile hem binayı dış etkilerden korumak hem de kullanışlı bir yer haline getirmek zor değildir. Bunun için yapmanız gereken iyi bir uzmandan fikir alarak, farklı seçenekleri değerlendirmektir.

Çatılarınızın kullanışlı ve sorunsuz bina kısımları olarak çeşitli ihtiyaçlara cevap verecek hale getirmek için işini uzmanı bir firma ile görüşerek bir proje hazırlatabilirsiniz. Kandilli çatı tamiri, Kandilli çatı ustası, Kandilli çatı tamircisi, Kandilli çatı izolasyon ve Kandilli çatı servisi ihtiyaçlarınızda güvenle arayıp uzun yıllar çalışabileceğiniz bir firma arayışında iseniz doğru adrestesiniz.

 

ÜSKÜDAR BÖLGESİNDE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım