Çatı izolasyon membran, çatı yalıtım malzemeleri arasında son yıllarda popüler olan, çeşitli yönleri ile benzerlerinden daha fazla avantaj sağlayan özellik taşır. İyi bir yalıtım, doğru malzemelerin seçilmesi ve doğru şekilde uygulanması ile mümkündür.

Çatı izolasyon membran malzeme ile yapılacaksa özellikle dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Öncelikle yüzeydeki sorunların giderilmesi ve tüm zeminin eşit seviyeye getirilmesi gerekir. Girinti ve pürüzler uygulamanın sağlıklı şekilde yapılmasına engel olur. Ayrıca yüzeyde yabancı maddelerin, çamur gibi şeylerin bulunmaması gerekir. Bu yüzden yüzeyin temizlenmesi de şarttır. Daha sonra zemine bitümlü astar uygulaması yapılır. Bu astar ile yüzeydeki sorunlar tamamen ortadan kaldırılmış olur.

          Çatı izolasyon membran malzemesi açılarak yüzeye serilir. Ek yerlerinin ve kenarların birbiri üstüne gelmesi ve pay bırakılması önemlidir. Tek kat serilmesi genellikle yeterli olan membran malzemenin birleşme yani bini yerlerinin birbiri ile iyice yapışması sağlanır. Ayrıca perde yüzeye yapılacak uygulamalarda her iki yüzeyin de birbirine iyice yapışması sağlanmalıdır.

Çatı yalıtımı için membran, ihtiyaca ve çatının durumuna bağlı olarak tercih edilebilir kaliteli bir malzemedir. Genellikle kendinden beklenen işlevi yerine getiren membran yalıtım, dayanıklı yapısı ve ekonomik olması sebebiyle de son yılların en çok kullanılan çatı yalıtım malzemeleri arasındadır. Eğer membran örtü iki kat uygulanacaksa her iki katın hem birbiri ile hem de alt ve üst yüzeyle tam olarak yapışmasının sağlanması çok önemlidir. Membran yalıtımın altında bulunan yüzeyle tam olarak bütünleşmesi sağlandığı gibi en üste serilecek tabakanın da malzeme ile bütünleşmesi gerekir. Aksi takdirde zaman içinde ayrışma ortaya çıkar. Membran tabakanın en üstünün de koruyucu tabaka ile kapatılması ve korumaya alınması gereklidir.

Çatı izolasyon malzemesi olarak membran en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Özellikle ısı ve su yalıtımı konusunda sağladığı avantajlar ile çatı ile ilgili yalıtım sorunlarında kullanışlı ve avantajlıdır. Çatınızda yalıtım uygulaması yaptırmak istiyor ve güvenilir bir firma arıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Çatı yalıtım uygulamaları ve her türlü izolasyon konusunda profesyonel hizmet verilen firmamızın müşterileri arasında sizleri de görmekten mutluluk duyacağız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım