KADIKÖY UCUZ ÇATI YAPIMI

KADIKÖY UCUZ ÇATI YAPIMI

KADIKÖY UCUZ ÇATI YAPIMI

Kadıköy ucuz çatı yapımı için çatı firması arıyorsanız, bulduğunuzu söyleyebiliriz. Kadıköy ucuz çatı yapımı konusunda uzun yıllardır uyguladığımız fiyatlar ile bölgenin en ekonomik ve kaliteli hizmetini verdiğimiz konusunda iddialıyız.

Çatı yapımı inşaat işleri arasında görülse de başlı başına bir ustalık gerektirir. Kullanılan malzeme, çalışılan alanın darlığı ve tehlikesi, işin matematiksel hesabı gibi hususlar sebebiyle çatı yapımı konusunda uzman olmayan birinin ortaya koyduğu işin verimli olması beklenemez.

Çatı yapımı için öncelikle binanın inşa özelliklerinin dikkate alınması gerekir. Çünkü her bina her tür çatıyı taşıyacak kapasitede değildir. Çatı inşasında kullanılan malzemelerin bir kısmı binaya ekstra yük bindireceği için kullanılması ciddi hasarlara yol açabilir. Bu yüzden her binaya kendine uygun malzeme ile çatı inşa etmek gerekir.

Çatı yapımında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise bölgenin iklimsel özellikleridir. Yüksek yağış alan bölgelerde inşa edilecek çatıların eğiminin biraz daha fazla olması ve su tahliye alanlarının titizlikle düzenlenmesi şarttır. Kar yağışı görülen bölgelerde karın ağırlığına mukavemet gösterecek malzemelerin kullanılması, şiddetli rüzgarlara maruz kalan yerlerde ise daha ağır malzemelerle çatı inşa edilmesi gerekir.

Çatı inşası konusunda bir diğer önemli husus ise çatının kullanım amacına göre düzenleme yapılmasıdır. Eğer çatı teras olarak ta kullanılacaksa buna göre bir proje hazırlanmalı, su deposu veya güneş enerjisi panelleri yerleştirilecekse buna göre uygulama yapılmalıdır. Çatılara uydu anteni koymak isteyen bina sakinleri için bir çatı penceresinin bulunması zorunludur. Ayrıca kiremit çatıların düzenli aktarılması gerektiği için, aktarma işinin yapılması esnasında çatıya çıkılacak bir kapı veya pencerenin bulundurulması gerekir.

Enerji kayıplarının görüldüğü binalarda yapılacak çatılar için hem çatı zeminine hem de çatı kaplama örtüsü altına yalıtım uygulaması şarttır. Bu uygulama ile birlikte su izolasyonu da yapılabilir. Böylece bina her türlü atmosfer olayına karşı koruma altına alınmış olacaktır.

Özetle çatı yapımı ustalık ve deneyim gerektiren bir iştir ve herkese emanet edilemeyecek kadar önemlidir. Kadıköy ucuz çatı yapımı hizmetleri ile bölgenin en güvenilir firması olarak sizlere kaliteli ve ekonomik hizmet garantisi veriyoruz.

KADIKÖY’DE HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım