SAÇ ÇATI YAPIMI

Saç Çatı Yapımı

Saç Çatı Yapımı

Saç çatı yapımı, çatı kaplama çeşitleri arasında en sık tercih edilenlerdendir. Saç çatı yapımı, malzemenin kolay bulunur ve ekonomik olması, istenilen ölçüde kesmeye müsaitliği, her modelin uygulanabilmesi, dayanıklı ve hafif bir malzeme olması sebebiyle daha kullanışlıdır.

İlkemizde en çok kiremit veya saç çatı yapımı görülür. Saç çatılar rüzgara karşı mukavemeti, yağışlara karşı dayanıklı olması, her eğimde rahatlıkla uygulanması, binalara ek yük bindirmemesi ve uygulamasının doğru yapılması halinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmesi gibi sebeplerle daha fazla tercih edilmektedir. Çatılara yapılan yalıtım uygulamaları açısından da hem su hem ısı yalıtımına destek vererek, izolasyonun ömrünün uzamasına yardımcı olurlar.

Saç çatı kaplama malzemelerinin en yaygın olanları dalgalı yani ondüline çatı örtüleridir. İklim koşullarından etkilenmeyen, her iklime rahatlıkla uyum sağlayabilen saç çatılar uzun yıllar bozulmadan kullanım avantajı da sağlamaktadır. Saç çatı ürünleri tek başına veya yalıtım malzemeleri ile birlikte uygulanma özelliği sayesinde ikinci bir yalıtıma da ihtiyaç duymazlar. Her ebatta kesim ve uygulama estetik tasarımların ortaya çıkmasını da sağlamaktadır.

Çok çeşitli renklerde üretilen saç çatı kaplama malzemeleri, farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Alüminyum veya galvaniz özellikte olanları farklı kalınlıklardadır. Estetik kaygının önde olduğu uygulamalarda tek kat kullanım yapılır. Ancak arasında yalıtım özelliği taşıyan bir tabaka uygulanabilen iki katlı saç çatı örtüleri de üretilmektedir. Saç çatılar binanın yapısı veya tercihe bağlı olarak ahşap veya profil demir üzerine inşa edilebilir. Her renkte üretilen saç çatı kaplama malzemeleri ile binalarda görsel anlamda da bütünlük sağlamak mümkün olmaktadır.

Ancak saç çatı yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu birleşme yerlerinin su sızıntılarına karşı çok sağlam şekilde yapılması ve rüzgar girişini de önleyecek şekilde yardımcı yalıtım malzemelerinin uygulanmasıdır. Eğer boşluklar bırakılır veya birleşimler ve izolasyon tam olarak uygulanmazsa bir süre sonra su sızıntılarının yaşanması mümkündür.

Saç çatı yapımı konusunda firmamız profesyonel ve kaliteli uygulamaları ile yanınızdadır. Çatı ile ilgili her konuda olduğu gibi saç çatı yapımı konusunda da garantili hizmetlerimizi almak için bizimle iletişime geçiniz.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI


 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım