ÇATI KİREMİT TAMİRİ

ÇATI KİREMİT TAMİRİ

ÇATI KİREMİT TAMİRİ

Ülkemizdeki çatıların büyük kısmı kiremit örtüden oluşmaktadır. Binaların ömrünün en az 50 yıl olduğu düşünülürse, son 50 yılda yapılan binaların üçte ikisinin çatısının kiremit olması da normaldir. Kiremit çatılar ülkemiz geleneksel mimarisinin de bir yansımasıdır. 1700’lü yıllarda kurulan ilk kiremit fabrikasından bu yana, Türkiye’de yapılan binaların çok büyük kısmının çatıları kiremitten inşa edilmiştir.

Kiremitin ham maddesi olan kilin ülkemizde bolca bulunması da bu tercihin artmasına sebep olmuştur. Daha ucuz ve kolay bulunur bir malzeme olan kiremitin, yalıtkanlık ve suyu az emme özelliği nedeniyle çatıların büyük kısmı kiremitten oluşur. Ancak dolu, fırtına, rüzgar ve şiddetli yağmurlar gibi sebeplerle kiremit çatılarda zaman içinde kırılma ve kaymalar görülür. Bu yüzden kiremit çatıların düzenli olarak elden geçirilmesi ve tamiri gereklidir. Aksi takdirde çatı altına yani binanın çatı zeminine su ve soğuk hava girişi olacak ve çatı kendisinden beklenen işlevi yerine getiremeyecektir.

Çatı kiremit tamiri işine, kırık ve bozulmuş kiremitlerle sağlam kiremitlerin ayrılması ile başlanır. Bunu yaparken sağlam kiremitlere zarar verilmemeye özen gösterilmelidir. Toplanan kiremitlerin sağlam olanları bir yere ayrılır. Kırık yada bozuk kiremit sayısı kadar yeni kiremit tedarik edilir. Bundan sonra kiremit altı örtüsünün değiştirilmesi gerekir. Eğer merteklerde deformasyon varsa bunların da ustalıkla değiştirilmesi ve yenilenmesinin yapılması şarttır. Aksi takdirde kiremit tamirinden beklenen sonuç tam olarak alınamaz.

Yeni kiremitlerle beraber tüm kiremitlerin yerlerine yerleştirilmesinden sonra, köşebentlerin de bu iş için özel olarak üretilen kiremitlerle beton dökülerek yapıştırılması şarttır. Kiremitlerin bacalar ve saçaklarla birleştiği yerlerinde sağlam şekilde yapıştırılması ve izole edilmesi gerekir.

Kiremit çatıların her sene gözden geçirilerek çatı kiremit tamiri yapılması sizi çok daha büyük masraflardan kurtaracaktır. Çatı kiremit tamiri zor ve masraflı bir iş değildir. Düzenli yapılması halinde çatınızı uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Çatı kiremit tamiri işlerinizde güvenilir ve uzman bir firma ile çalışmak, sağlıklı çatılar altında yaşamak sizin de hakkınız. Çatılarınız için en doğru ve kaliteli uygulamalar için bizimle irtibata geçiniz.

İstanbul Kiremit Çatı Onarımı

İstanbul’daki bina çatılarının büyük bir kısmı kiremitten meydana gelmektedir ve bu çatıların onarımı için İstanbul kiremit çatı onarımı işleminin profesyonel ekiplerle hizmet sunan firmalar tarafından yapılması önemlidir. Kiremit çatılar geleneksel mimarisidir ve bu tür çatıların da yine profesyonel kişiler yapılması da gereklidir. Kiremidin hammaddesi kildir ve bu hammadde de ülkemizde bolca vardır. Diğer hammaddelere göre daha ucuz ve kolay bulunabilen malzeme olan kiremidin, yalıtkanlık özelliğinin yanı sıra suyu az emme özelliği de vardır. Bu nedenle de çatıların büyük kısmı kiremitle inşa edilmektedir. Değişken hava şartları, kiremit çatılarda zaman içinde kırılma ve kaymaları meydana getirmektedir. Bu nedenle kiremit çatıların düzenli olarak tamir edilmesi şarttır. Aksi takdirde çatı altına su ve soğuk hava girişi olmakta, bu durum da çatının beklenen işlevi yerine getirmesinde sorunlar meydana gelecektir.

İstanbul kiremit çatı onarımı yapan firmamız, işleme kırık ve bozulmuş kiremitlerle sağlam kiremitlerin ayrılması ile başlamaktadır. Bunu işlem yapılırken sağlam kiremitlere zarar verilmemektedir. Toplanan kiremitlerin sağlam olanları ayrı bir yerde istiflenmekte, kırık ya da bozuk kiremit sayısı kadar yeni kiremit tedarik edilmektedir. Bu işlemin ardından kiremit altı örtüsü kontrol edilmelidir. Merteklerde herhangi bir bozulma meydana gelmesi durumunda bunlar da değiştirilmelidir. Değiştirme işleminin yapılmaması durumunda kiremit onarımından beklenen sonucun tam olarak alınması söz konusu değildir. Kırık kiremitlerin değişimi ile birlikte kiremitlerin tamamının yerlerine yerleştirilmesinin ardından köşebentler yapıştırılmalıdır. Kiremitlerin bacalar ve saçaklarla birleştiği yerlerinin de sağlam bir şekilde yapıştırılmalı ve izole edilmelidir.

Kiremit çatıların periyodik olarak her yıl gözden geçirilmesi, çok daha büyük masraflardan kurtarması nedeniyle tavsiye edilmektedir. Çatı kiremit onarımı masraflı bir uygulama değildir. Düzenli bakım yapılması halinde çatının uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılması mümkündür. Çatı kiremit onarımında güvenilir ve uzman bir firma ile çalışmak, sağlıklı çatılar altında güvenli bir yaşam sağlamaktadır. İstanbul kiremit çatı onarımı konusunda uzman olan firmamızla irtibata geçildiğinde çatıları için en doğru ve kaliteli uygulamalar elde edilmektedir. Firmamızla telefon yolu ile iletişim kurulması mümkündür.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

One Response to ÇATI KİREMİT TAMİRİ
  1. usta lazımsa ararmisiniz 9 yıldır cati işindeyim 0554 347 29 52


[top]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım