ÇATI PENCERESİ NASIL TAKILIR

ÇATI PENCERESİ NASIL TAKILIR

ÇATI PENCERESİ NASIL TAKILIR

Çatı pencereleri, kullanılmayan ve işe yaramayan çatıları kullanılır hale getirmek, ışık almalarını sağlamak ve havalandırılmalarını mümkün kılmak için yapılır. Penceresi olmayan çatılara pencere açmak dikkatle yapılması gereken bir iştir. Çünkü yanlış uygulama çatı örtüsünün çökmesine veya hasar görmesine sebep olabilir. Çatının mevcut durumunu bozmadan, ışık almasını sağlayacak ancak su sızdırmayacak şekilde dizayn edilmesi gerekir.

Çatı penceresi ilk başlarda çatıların ışık alması için istenirken, artık çatıdaki hava sirkülasyonunu sağlamak için de yapılmaktadır. Özellikle çatının atıl kaldığı ve kullanılmak istendiği hallerde, pencere ile çatıda kullanım alanları yaratmak mümkün olmaktadır. Bazen yeni bir oda kazanmak, bazen de fazla eşyaları koymak için değerlendirilen çatı katlarında çatı pencereleri bir süre sonra ihtiyaç haline gelmektedir.

Çatı penceresi nasıl takılır? Öncelikle çatınızın ölçülerini almanız gerekir. Çatıda mevcut bulunan herhangi bir açıklığa çatı penceresi takmak zordur. Belli nitelikleri taşıyan çatılarda çatı penceresi açılabileceği gibi bu pencerenin ölçülerinin de dikkatle hesaplanması şarttır. Eğer çatı penceresi açtırmak gibi bir niyetiniz varsa öncelikle bu konuda bir görüş almanız, ondan sonra çatınızdaki diğer uygulamalara geçilmesi gerekir.

Çatı pencereleri için manuel ve elektrikli olmak üzere iki farklı sistem uygulanabilir. Eğer sürekli kullandığınız bir alan ise elektrikli çatı penceresi tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Manuel sistemde ise çeşitli aparatlarla çapı penceresinin açılıp kapanması sağlanabilir.

Çatınızın yüzey ölçülerine göre ve sizin kullanımınıza bağlı olarak belirlenecek olan çatı penceresi büyüklüğüne uygun bir alanın belirlenmesi gerekir. Daha sonra bu alanın dikkatli bir biçimde kesilerek çıkarılması ve pencerenin buraya yerleştirilmesi ile çatı penceresi takılmış olur. Çatı penceresi takılan yer ile çatı örtüsünün birleşme yerinin izolasyonunun çok iyi yapılması, aşağıya su ve rüzgarın girişini önleyecek şekilde kapatılması gerekir.

Firmamızda manuel ve elektrikli çatı penceresi takılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sabit çatı penceresi uygulamalarımız da vardır. Çatınızın uygun olması ve yeterli alanın bulunması halinde, isteğinize bağlı olarak çatı penceresi açılarak, çatınızı hem ışık hem hava alabilecek şekilde kullanabilmeniz için gerekli imkan yaratılmış olur.

HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım