Havuz yapım aşamaları, havuz yapılacak alanın keşif işlemi ile başlar. Keşfin amacı havuzun büyüklüğü, derinliği ve zeminin özelliklerini belirlemektir. Ayrıca havuza su giriş çıkışının yapılması ve su bağlantısının nasıl kurulacağına ilişkin bir değerlendirme de yapılması gerekir. Keşif ile başlayan havuz yapım aşamaları, ortalama 15 günlük bir süreç içinde gerçekleşir.

Zaman bulamadığı için tatil yapamayan veya denize gidemeyen ve evinin bahçesi müsait olan insanlar bahçelerinde bir havuzun bulunmasını isterler. Sitelerde veya toplu konut alanlarında yaşamayı düşünen insanlar da genellikle havuzlu siteleri tercih ederler. Yüzmek veya dinlenmek için ticari havuzlara gitmek yerine yaşadıkları yerde havuz bulunması herkes için çok caziptir.

Havuz inşasında belli bir teknik uygulanır. Zemini tetkik edilen, büyüklüğü ve nereye kurulacağı belirlenen havuz için hazırlanan projeye uygun kazı işlemine başlanır. İstenilen derinliğe ulaşıldıktan sonra çıkarılan toprak alandan uzaklaştırılır ve zeminle duvar kısımlarının tıraşlaması yapılır. Zemine çalışma betonu döküldükten sonra kalıp işine geçilir. Daha sonra duvar kısımlarına ahşap istinatlar yapılarak, tüm zemin ve duvarlar demir kafesle döşenir ve kalıplar betona hazır hale getirilir. Su filtre sistemi de borulara yerleştirilir. Tüm zemin, duvarlar ve savağa beton atılır. Ertesi gün duvar kalıpları sökülerek, havuz denge işlemi yapılır. Makine alanı ve denge tankı tablası yerleştirilir. Daha sonra havuz içi sıvası yapılır. Denge deposu izolasyonu da yapıldıktan sonraki günlerde havuz içine ve güneşlenme alanına seramik döşemesi uygulanır. Kenar tutamakları ve suya dayanıklı derzler yapılır. Havuz filtreleri ve aydınlatma sistemi de oluşturulduktan sonra bir gün daha beklenir.

Son gün havuza su doldurulur, kimyasal uygulamaları gerçekleştirilir ve müşteriye havuzun bakım ve temizliğinin nasıl yapılacağı anlatılır.

Havuz yapım aşamaları, projeye göre planlanarak ve belli bir sisteme göre oluşturulmalıdır. En ufak detayın atlanması bir süre sonra havuzu kullanılmaz hale getirebilir. Bu yüzden havuz yaptıracaksanız, işinin ehli kişilerle çalışmanız gerekir. Bahçenize veya sitenize havuz yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yıllardır havuz inşası yapan firmamızın teknik ve profesyonel uygulamaları ile yıllarca güvenle ve sağlıklı şekilde kullanabileceğiniz havuzlara kavuşabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım