Su deposu izolasyonu, evlerimizin zorunlu tamamlayıcılarından olan su depoları için geliştirilen ve uygulanan bir yalıtım yöntemidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan su kesintileri ve yaz mevsiminde görülen kuraklık sebebiyle çoğumuzun evlerinde ve genellikle çatılara yerleştirilmiş olarak su depoları bulunur. Bir nevi cankurtaran olan su depoları, isteğe ve ihtiyaca göre farklı büyüklüklerdedir. Ancak en küçük su deposunun bile 1 ton civarında suyu tuttuğu düşünülürse, bu ağırlığa ve sürekli kesilip gelen su basıncına maruz kalan su depolarında sorun çıkması ve su sızıntısı görülmesi normaldir.

Su depoları genellikle binaların çatılarında veya evlerin balkonlarında bulunduğu için çoğu zaman gözümüzden kaçan elemanlardır. Ancak sızıntı yaşamaya başlayan su depolarının ihmali halinde hem ciddi su faturalarına maruz kalacağınız hem de binanızın zarar göreceği açıktır. Diğer yandan su sızdıran bir depo, uzun süre şebeke suyunun gelmemesi sebebiyle boşalıp en fazla ihtiyacınız olduğu anda susuz kalmanıza sebep olabilir. Ayrıca şebeke suyunu muhafaza eden su depolarında yosunlanma, kireçlenme, kirlenme gibi sebeplerle tıkanıklıklar oluşur. Bakteri üremesine de sebep olan böyle durumlar için depolarınızın düzenli olarak temizlenmesi ve en önemlisi yalıtımının gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde hem binanın su sızıntısı sebebiyle gördüğü zarara katlanmak hem de deponuzu yenilemek zorunda kalırsınız.

Su deposu izolasyonu işleminde, çeşitli yalıtım malzemeleri ile su sızıntılarının önüne geçilmektedir. Depo değiştirme maliyetine göre %70-80 daha az maliyetli bu işlem hem uygulanması kolay hem de ekonomiktir. Su deposu izolasyonu ile aynı zamanda deponuzu hijyenik hale getirmiş olursunuz. Gereksiz su kaçakları yüzünden gittikçe artan şebeke suyu fiyatları ve faturaları ile canınızı sıkmak, deponuz sebebiyle binanıza zarar vermek istemiyorsanız, henüz sorun çıkarmamış olsa dahi su deposu izolasyonu yaptırmanız en sağlıklı ve kesin çözüm olacaktır.

Faaliyetleri arasında su deposu izolasyonu da bulunan firmamız her türlü su yalıtımı konusunda profesyonel hizmet vermektedir. Su deposu izolasyonu ile su sızıntısına sebep olan, bakteri üreten, su faturalarınızı yükselten, binanıza zarar veren sorunlu su depolarına çözüm bulabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHEMEN ARA
web tasarım